شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 11:21

کاهش 8 درجه ای دما در استان‌های شمالی و غربی کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: طی امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) با توجه به نفوذ جریانات ساحل به دریا، بارش ها در ساحل خزر تشدید می شود و دمای هوا در استان های ساحلی، شمال غرب، غرب و دامنه های البرز پنج تا هشت درجه کاهش می یابد.

مسعود حقیقت روز شنبه درخصوص وضعیت آب و هوایی امروز تا اواسط هفته جاری مناطق مختلف کشور به ایرنا توضیح داد: آخرین خروجی مدل های هواشناسی نشان می دهد که سامانه بارشی که آخر وقت دیروز به کشور وارد شد، امروز شنبه نیز در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز، استان های واقع در قسمت های میانی البرز، زاگرس میانی، بخش هایی از جنوب غرب، بخش هایی از مرکز، استان های غربی و به تدریج در بخش هایی از البرز شرقی شامل خراسان رضوی، گلستان، سمنان و قسمت هایی از شمال شرق را دربرمی گیرد که همراه خود رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید را به دنبال دارد. 
وی افزود: شدت بارش ها امروز در برخی نقاط آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی و گیلان خواهد بود و فردا این شرایط در این مناطق تداوم دارد و بخش هایی از استان های واقع در شرق و جنوب شرق، جنوب کرمان و یزد را دربرمی گیرد که می تواند در این مناطق نیز بارش های پراکنده را به دنبال داشته باشد. 
کارشناس هواشناسی گفت: شدت بارش ها برای فردا نیز در برخی نقاط آذربایجان های شرقی و غربی، گیلان، مازندران، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین و بخش هایی از استان تهران و البرز پیش بینی شده است. 
حقیقت اظهار کرد: امروز و فردا بارش در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب، دامنه های البرز غربی، استان زنجان و قسمت هایی از مرکز که مرتفع و سردسیر هستند به صورت برف خودنمایی می کند و دریای خزر نیز امروز مواج خواهد بود.
** سردترین و گرمترین مناطق کشور/کاهش چهاردرجه ای دمای پایتخت 
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی در مورد سردترین و گرمترین مناطق گفت: سردترین منطقه کشور امروز صبح لاله زار در کرمان با منفی یک درجه، رزن در همدان با صفر و صفاشهر در استان فارس با یک درجه گزارش شده است و گرمترین منطقه کشور نیز دیروز آبادان، اهواز و امیدیه در استان خوزستان با 37 درجه بالای صفر بودند.
حقیقت وضیعت دمای پایتخت را نیز اینگونه توضیح داد: بیشینه دمای دیروز تهران 24 درجه و کمینه دمای این استان امروز صبح به 16 درجه رسید. 
کارشناس هواشناسی گفت: در برخی از ساعات امروز برای پایتخت رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید را پیش بینی می کنیم، فردا یکشنبه نیز به همین صورت و روز دوشنبه آسمان تهران تمام ابری، مه آلود همراه با رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد بود و به ویژه در ساعات صبح مه آلودگی را در تهران و کوهستان های اطراف آن شاهد خواهیم بود. 
حقیقت خاطرنشان کرد: از امروز تا اواسط هفته به تدریج هوای تهران حدود چهار درجه خنک تر خواهد شد، به طوری که بیشینه آن امروز به 22، فردا 21 و روز دوشنبه به 20 درجه می رسد. 
منبع: ایرنا

خواندن 1374 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395