چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 11:58

تحلیل رویترز از فراز و فرودهای قیمت جهانی نفت

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

قیمت نفت، پس از سه سال افزایش، کاهش پیدا کرد. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که دوره فزونی عرضه که از سال ۲۰۱۴ آغاز شد اکنون به سبب گسست در عرضه و همچنین درخواست بالا به پایان رسیده است.

به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز -چهارشنبه- از افزایش بیش از سه سال گذشته خود پایین آمد و به میزان قبلی رسید، چرا که ذخایر سوخت ایالات متحده و تولید در بازار صعودی افزایش یافته است.

قیمت نفت برنت در ساعت دو و ۳۸ دقیقه به وقت گرینویچ به بشکه‌ای ۷۳ و ۷۴ صدم دلار رسید، ۱۲ سنت کمتر از بالاترین قمیتش در گذشته و یک دلار و هفت سنت کمتر از میزان ۷۵ و ۴۷ دلاری که در نوامبر ۲۰۱۴ به آن رسیده بود. 

شاخص نفت «وست تگزاس اینترمدیت» از میزان پیشین بشکه‌ای ۶۷ و ۶۳ صدم دلار سنت پایین‌تر آمد و به هفت سنت کمتر رسید. این رقم همچنین کمتر از بالاترین میزان بشکه‌ای ۶۹ و  ۵۶ صدم دلار در اوایل ماه آوریل است. 

به‌رغم پایین آمدن موقتی قیمت امروز، که تاجران می‌گویند نتیجه سودگیری پس از قیمت‌های بالای سه‌شنبه است،‌ بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که دوره فزونی عرضه که از سال ۲۰۱۴ آغاز شد اکنون به سبب گسست در عرضه و همچنین درخواست بالا به پایان رسیده است. 

منبع: ایلنا

خواندن 408 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395