چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 12:12

دغدغه‌های زیست محیطی «برومند» سینمای ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مرضیه برومند، کارگردان سینما با بیان اینکه نسبت به معضلات محیط زیستی حساسیت داشته و برای آن غصه می‌خورد، گفت: برنامه‌های فرهنگی که برای حمایت از محیط زیست برگزار می شود نمادین و نمایشی است، چون در عمل هیچگونه تاثیری در پیشگیری روند تخریب محیط زیست ندارد.

این بانوی کارگردان که برای تماشای فیلم محیط زیستی «زندگی در گذشته پیش رو»، به کاخ جشنواره جهانی فجر آمده بود، تاکید کرد: هیچ وقت نمی‌توانم نسبت به موضوع تخریب محیط زیست بی‌ تفاوت باشم.
برومند با اشاره به اینکه نسبت به تاثیر و بُرد جشنواره‌ها در زمینه حفاظت از محیط زیست نا امید است، افزود: فکر می کنم همه این برنامه‌ها نمادین و نمایشی است چون در عمل هیچگونه تاثیری در روند تخریب محیط زیست نمی‌گذارند.
کارگردان فیلم سینمایی «شهر موش ها 2» تاکید کرد: تمام برنامه های فرهنگی متاسفانه در حد حرف و شعار می‌ماند چرا که ما ابزار صحیح تاثیرگذاری بر محیط زیست از طریق سینما را در اختیار نداریم.
برومند به تاثیرگذاری فردی در عرصه محیط زیست نیز اشاره کرد و گفت: چون نخستین باری است که به جشنواره می‌آیم، از تاثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر با نمایش فیلم‌های محیط زیستی که بُرد بین‌المللی دارند، اطلاعی ندارم اما می‌دانم باید فرد فرد ما در این عرصه فعال باشیم و اعتقاد دارم که این تاثیر در عمل نمود پیدا می کند نه در حرف و گفتار.
این کارگردان سینما، خاطرنشان کرد: اگر همه علاقمندان به محیط زیست در آثارشان نیز به این موضوع توجه کنند، می توان تاثیر گذار بود کما اینکه من همیشه تلاش کرده ام که این تاثیر را بر اطرافیان خود داشته باشم.
سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر 19 تا 27 آوریل 2018 (30 فروردین تا 7 اردیبهشت 1397) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.
منبع: ایرنا

خواندن 421 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395