چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 12:21

درگیری برخی استان‌ها با آنفولانزا همچنان ادامه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: استان‌هایی مانند یزد، البرز، اصفهان، تهران، قم و کاشان هنوز هم درگیر هستند و تا خرداد احتمال تلفات تا ۳۰۰ هزار مرغ هم وجود دارد.

ناصر نبی‌پور رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، در خصوص شرایط مراغداری‌ها پس از معدوم سازی مرغ‌های مبتلا به آنفولانزا اظهار کرد: از زمانی که مرغداری‌ها درگیر با آنفولانزا شدند حدود ۲۵ میلیون مرغ تخم‌گذار معدوم شد که هنوز وارد چرخه تولید نشده است. در برخی از استان‌ها همچنان جوجه ریزی ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: اخیرا بیمه‌ها به تولیدکنندگان قول داده‌اند تا ۴ اردیبهشت خسارت‌ها را کامل پرداخت کنند که تا کنون ۶۰ درصد از آن پرداخت شده است. وضعیت مرغداری‌هایی که درگیر آنفولانزا بوده‌اند خیلی مساعد نیست به این خاطر که بیش از ۵ ماه با بیماری درگیر بوده‌اند و واحد‌هایشان خالی شده است. از طرف حقوق کارگر‌هایشان را هم باید بپردازند و هیچ درآمدی هم ندارند.

نبی‌پور در رابطه با آیتم‌های بهداشتی از جانب دامپزشکی خاطرنشان کرد: دامپزشکی آیتم‌های بهداشتی جدیدی را برای سال جدید وضع کرده که بر مبنای آن با سختگیری بیشتری به واحد‌ها مجوز جوجه ریزی می‌دهد که با این اقدام مجوز جوجه ریزی بسیار کم داده شده است.

وی با اشاره به استان‌هایی که هنوز درگیر آنفولانزا هستند،تصریح کرد: استان‌هایی مانند یزد، البرز، اصفهان، تهران، قم و کاشان هنوز هم درگیر هستند و تا خرداد احتمال تلفات تا ۳۰۰ هزار مرغ هم وجود دارد. تمهیدات بهداشتی دامپزشکی بسیار خوب است و اگر رعایت شود می‌توان به شرایط امیدوار شد. نبود آنفولانزا اصلا ممکن نیست اما باید راه حل ادامه کار در کنار این بیماری، راه‌های پیشگیری و رفع مشکل را بیابیم و به کار ببندیم.

منبع: ایلنا

خواندن 478 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395