چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 13:59

اطلاعات تکميلي

  • مسکو:

اکثر کشورها از موضع برجامی روسیه و چین حمایت می‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین گفت که شمار زیادی از کشورها از بیانیه مشترک روسیه و چین در دفاع از برجام حمایت می‌کنند.

میخاییل اولیانوف در گفت وگو با خبرگزاری ریانووستی افزود: شمار کشورهایی که قصد حمایت از بیانیه روسیه و چین در دفاع از برجام را دارند، اندک نیست.
وی افزود: پیش نویس بیانیه روسیه و چین در حمایت از برجام مطابق مفاد این توافق و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل نوشته شده است.
مقام روس تصریح کرد: روسیه برای توجه به اصلاحات احتمالی شرکای علاقه مند در این بیانیه آمادگی دارد، اما تلاش‌های نامنصفانه برای تغییر ماهیت متن و اضافه کردن بندهایی به آن که خارج از ملاحظات اولیه حمایت از برجام باشد را نمی پذیرد. 
وی ادامه داد: در نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری پیمان ان.پی.تی، روسیه و چین پیش نویس بیانیه مشترک را در حمایت از برجام اعلام کردند.
اولیانوف افزود: صدور چنین بیانیه ای با حمایت گسترده بین المللی در دفاع از برجام در شرایط حساس برای این توافق بین المللی اهمیت زیادی خواهد داشت.
وی تاکید کرد: روسیه دائما برای انسجام تلاش های بین المللی در حمایت از برجام در عرصه علنی و کانال های دیپلماتیک تلاش می کند. 
منبع: ایرنا

خواندن 512 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395