چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 14:05

داروی ایرانی درمان پارکینسون رونمایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

برای نخستین بار در کشور داروی ایرانی درمان پارکینسون رونمایی شد.

در آیین رونمایی از داروی ایرانی پارکینسون، با حضور اکبر برندگی، مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو خط تولید این دارو نیز راه اندازی شد.

علیرضا دبیر سیاقی، مدیرعامل شرکت داروسازی کوثر در حاشیه آیین رونمایی از این داروی جدید ایرانی گفت: دارویی که امروز رونمایی شد، لوپارکین نام دارد و تعرفه بیمه به میزان 90 درصد دارد و قرار است با این تعرفه هر بسته 35 هزار ریال به دست بیماران مبتلا به پارکینسون برسد.
دبیر سیاقی گفت: یک درصد جمعیت سالمند را مبتلایان پارکینسون تشکیل می دهند.
وی اظهار کرد: داروی مشابه خارجی داروی لوپارکین با نام تجاری مادوپار است اما خوشبختانه با تولید داروی ایرانی لوپارکین می توانیم 70 تا 80 درصد نیاز داخل را تامین کرد.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه بیماران پارکینسون همیشه با کمبود این دارو مواجه بودند که با تولید لوپارکین ایرانی می توانند با خاطر اسوده تری داروی خود را خریداری کنند.
دبیر سیاقی اظهار کرد: بیماری پارکینسون دومین بیماری شایع مغز و اعصاب بعد از ام.اس در سالمندان است که مشکلات زیادی در تامین داروی بیماران مبتلا داشتیم و گاهی اوقات در داروخانه ها فقط یک تا دو بسته از داروی خارجی آن یافت می شد و واقعا مسئولان داروخانه نمی دانستند که دارو را به کدام بیمار بدهند.
وی ادامه داد: وجود تحریم ها در دوره های مختلف و در دسترس نبودن همیشگی دارو برای بیماران مشکلات فراوانی را ایجاد می کرد؛ چرا که با عدم مصرف حتی چند دوز از این فرآورده، علایم بیماری عود می کرد و روند درمان سخت تر می شد.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تولید داروی ایرانی لوپارکین نه تنها 70 تا 80 درصد نیاز داخلی را بر طرف می کند که هر سال حدود 10 میلیون دلار هزینه دارو درمانی چنین بیمارانی هم می شود.
مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر، کاهش ارز بری سالانه پنج میلیون دلار توسط داروی ساخت داخل لوپارکین را از مهمترین دستاوردهای کشور در سال حمایت از کالای ایرانی بیان کرد.
صادق عید، معاون بازاریابی شرکت کوثر هم در حاشیه آیین رونمایی از لوپارکین به خبرنگار ایرنا گفت: قرار است از شنبه هفته آینده لوپارکین در سطح کشور توزیع شود.
وی هزینه تحقیق، توسعه و تهیه و ساخت لوپارکین را چهار میلیارد تومان بیان کرد که یکسال و نیم به طول انجامید.
منبع: ایرنا

خواندن 675 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395