چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 14:31

اطلاعات تکميلي

  • آذری جهرمی:

مفهوم صوت و تصویر فراگیر باید در شورای عالی فضای مجازی تبیین شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مرجع تعریف صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، شورای عالی فضای مجازی است و باید پس از تبیین این موضوع درباره آن قانونگذاری کرد.

محمد جواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری مراسم روز جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات و دختران در جمع خبرنگاران درباره طرح کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر ایجاد انحصار صوت و تصویر در فضای مجازی برای صدا و سیما افزود: پیشنهاد ما این است که این تعریف در شورای عالی فضای مجازی تصویب شود و بعد نظام قانون گذاری بر اساس این تعریف تدوین شود.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، وی تاکید کرد: هر گونه قانون گذاری قبل از تبیین این عبارت، باعث مشکلاتی در مدل اقتصادی و مدل توسعه ای لایه خدمات و محتوا در شبکه ملی اطلاعات می شود.
وی درباره فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور نیز ادامه داد: درباره نحوه فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور باید منتظر تصمیم مراجع تصمیم گیر در این زمینه بود.
کمیسیون فرهنگی مجلس دوم اردیبهشت ماده چهار طرح خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما را تصویب کرد که براساس آن «مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصراً برعهده سازمان صداو سیماست و در صورت تصویب در جلسه علنی مجلس، اجرایی می شود».
این مساله با واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه شد به طوری که وی بامداد سوم فروردین مخالفت خود را با این اقدام کمیسیون فرهنگی مجلس در توییتی اعلام کرد.
آذری جهرمی تصریح کرد: یکی از پیامدهای این انحصار، توقف رشد تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات است؛ صدا و سیما می خواهد تنظیم مقررات، تصدی گری و مالکیت در حوزه صوت و تصویر را به صورت یکجا در دست بگیرد و بر اساس این رویه، قرارداد بسته، مزایده ای برگزار کرده و پنج پیمانکار انتخاب کرده اند.
مراسم روز جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات و دختران که در اتحادیه جهانی مخابرات ثبت شده است صبح امروز در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزارشد.
منبع: ایرنا

خواندن 496 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395