شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 15:50

تگرگ بیش از50 میلیارد ریال خسارت به روانسر وارد کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرماندار روانسر اعلام کرد که بارش تگرگ در روز گذشته (جمعه هفتم اردیبهشت) بیش از 50 میلیارد ریال خسارت به این شهرستان وارد کرده است.

حسین ویسمرادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روز گذشته شاهد بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیل در سطح شهر روانسر بودیم که خسارت هایی را به اموال عمومی و مردم وارد کرد.
وی اضافه کرد: بارش تگرگ خسارت های بسیاری به خودروها، شیشه های منازل و تجهیزات شهری همچون تیرهای چراغ برق وارد کرد.
فرماندار روانسر با بیان اینکه اندازه تگرگ های باریده شده در روانسر از یک توپ پینگ پنگ بزرگتر بود، گفت: بر اثر اصابت تگرگ چهار نفر از کودکان این شهرستان نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
ویسمرادی ادامه داد: همچنین جاری شدن سیل در سطح شهر روانسر بخشی از معابر و گذرگاه های شهری را تخریب کرده است.
وی با بیان اینکه براساس برآوردهای اولیه بارندگی های روز گذشته بیش از 50 میلیارد ریال خسارت به بار آورده است، گفت: این خسارت ها بیشتر در محدوده شهری است و به بخش کشاورزی آسیب چندانی وارد نشده است.
فرماندار روانسر یادآور شد: با توجه به بارش های مطلوب بهار امسال، دریاچه ها و سراب های سطح این شهرستان پر آب شده اند.
براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی موجی از بارش ها که از عصر پنجشنبه وارد جو استان شده است تا پایان روز دوشنبه به فعالیت خود در سطح منطقه ادامه خواهد داشت.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی کرمانشاه در 48 ساعت گذشته به صورت میانگین 23 میلیمتر باران در سطح استان باریده که شهرستان روانسر با حدود 64 میلیمتر بیشترین بارش را به خود اختصاص داده است.
از ابتدای مهر ماه تاکنون 424 میلیمتر باران در سطح استان کرمانشاه باریده است که نسبت به میانگین بلند مدت سه درصد کمتر است.
شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
منبع: ایرنا

خواندن 970 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395