یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 ساعت 13:12

اطلاعات تکميلي

  • ابتکار:

بیشترین اشتغال غیررسمی مربوط به زنان است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون رئیسجمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بر پایه آمارها، در 2 سال گذشته اشتغال بانوان افزایش یافت و زنان در اشتغال غیررسمی بیشترین سهم را دارند.

اشتغال غیررسمی شامل مشاغلی است که خارج از ساختارهای رسمی قرار دارد؛ به ‌عبارتی شامل کار در واحدهایی است که به ثبت نرسیده یا از نظارت دولت مخفی مانده است. 
افراد دارای مشاغل غیررسمی هر چند در آمار شاغلان قرار می‌گیرند اما زیر پوشش بیمه‌های حمایتی درمانی و بازنشستگی قرار ندارند.
«معصومه ابتکار» عصر شنبه در آیین تجلیل از زنان کارگر، جوانان، امید و مشارکت اجتماعی افزود: بحث عدالت جنسیتی در چارچوب ماده 101 قانون برنامه توسعه، با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دست اجراست.
ابتکار تصریح کرد: دولت درصدد رفع شکاف های جنسیتی و برقراری تعادل در حوزه کارگری با هدف برقراری عدالت بیشتر برای زنان است.
وی توجه به نیازهایی مانند مهدکودک، مرخصی های زایمان و مراقبت های ویژه از زنان کارگر- با توجه به نقش آنان در خانواده- را از مهمترین برنامه های دولت در این چارچوب برشمرد.
** لزوم فعالیت بیشتر تشکل های کارگری بویژه در حوزه زنان 
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری کرد تشکل‌های فعال تر کارگری بویژه در بخش زنان بیشتر شود و گفت: با توجه به نگاه ویژه رییس جمهوری در این زمینه امید است بتوان تشکل های کارگری قوی تر و اتحادیه های کارگری تعیین کننده تر ایجاد شود.
ابتکار بر لزوم ارتقای کیفیت زندگی کارگران و افزایش شادی و نشاط در جامعه، محیط کار و خانواده تاکید کرد.
آیین تجلیل از زنان کارگر، جوانان، امید و مشارکت اجتماعی عصر شنبه در سالن 17 شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
مرکز آمار ایران بر پایه سرشماری سراسری سال 1395، جمعیت کشور را 79 میلیون و 926 هزار و 270 نفر اعلام کرد که 51 درصد آن را مردان و 49 درصد آن را زنان تشکیل می دهند.
نتایج سرشماری نشان می دهد جمعیت مردان 40 میلیون و 498 هزار و 442 نفر و جمعیت زنان نیز 39 میلیون و 427 هزار و 828 نفر است؛ به عبارتی به ازای هر 100 زن، 103 مرد در ایران زندگی می کنند.
منبع: ایرنا

خواندن 299 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395