یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 ساعت 14:05

اطلاعات تکميلي

  • در بیانیه ای؛

زنان کارگر خواستار اجرای قوانین کار شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اتحادیه سراسری زنان کارگر، با صدور بیانیه ای خواهان اصلاح قوانین و اجرای کامل قوانین کار و اتخاذ رویه‌های توام با حفظ احترام و رعایت کرامت انسانی شد.

در این بیانیه که شامگاه شنبه در پایان آئین تجلیل از مقام زنان کارگر صادر شد، جلوگیری از اخراج بی‌رویه زنان کارگر، ایجاد امنیّت شغلی برای همه ی کارگران به‌ویژه زنان در تمام مراحل کار، ایجاد فرصت‌های شغلی مورد نیاز زنان سرپرست خانوار، تلاش برای ادامه حیات کارگر ایرانی با حمایت از تولید کالای داخلی، ایجاد فرصت‌های تحصیلی و معیشتی برای کودکان کار و آموزش حقوق شهروندی و تشکیلاتی در خانه کارگر برای آحاد جامعه به عنوان مطالبات جامعه کارگری عنوان شده است.
اجرای مجدّد قانون بازنشستگی زنان با 10 سال سابقه کار و 55 سال سن و برخورداری از مزایا و حداقل حقوق معیّن شده قانون کار، پشتیبانی و حمایت از کارگران و تلاشگران عرصه کار و تولید، حفاظت از منافع سازمان تأمین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان و ازکار افتادگان دیگر مطالبات اشاره شده در این بیانیه از سوی جامعه زنان کارگر است.
آئین تجلیل از مقام زنان کارگر عصر شنبه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر و فاطمه ذوالقدر نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
منبع: ایرنا

خواندن 340 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395