یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 ساعت 09:17

اطلاعات تکميلي

  • سخنگوی شورای نگهبان مطرح کرد؛

تشکیل کارگروه برای بررسی متن لایحه جامع انتخابات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: عباسعلی کدخدایی روز گذشته در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال جاری ضمن اشاره به لایحه پالرمو اظهار کرد: علاوه بر اشکالات و ابهامات موجود در این مصوبه، نظر به اینکه متن ارسالی با برخی موارد صراحتا با بعضی متن‌های منتشره که در ماده ۴۱ معتبر شناخته شده‌اند، مطابقت ندارد و در مواردی تطابق ان نیز ابهام دارد.

کدخدایی با بیان اینکه یکی از ایرادات ترجمه است، اظهار کرد: تقسیم این لایحه در متن اصلی و آنچه ترجمه شده دارای جابجایی‌هایی است که به صورت یک صفحه آمده است. آنچه در این متن آمده فراتر از ترجمه و ایرادات تایپی است و به کسانی که می‌گویند شورای نگهبان نمی‌تواند به ترجمه ایراد بگیرد می‌گویم اگر ترجمه مفاد را تغییر دهد شورا می‌تواند و باید ایراد بگیرد.

وی افزود: مقتضی است متن ترجمه، تصویب و به شورای نگهبان ارسال شود تا اظهارنظر ممکن شود.

سخنگوی شورای نگهبان درباره کنوانسیون پالرمو و عدم توجه مجلس به ایرادات ترجمه تصریح کرد: اشکال خاصی نیست؛ مجلس و دولت باید این ایراد را رفع کنند.

کدخدایی دررابطه با لایحه جامع انتخابات اظهار کرد: رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعلام کرد که بررسی کارشناسی در این زمینه انجام شده است؛ بر همین اساس بنا شده این هفته جلسه ای با حضور کارشناسان شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی برگزار و در مورد متن نهایی که هم اکنون در مرحله کارشناسی است، اعلام نظر شود.

وی ادامه داد: امیدواریم به زودی شاهد ارائه لایحه یا طرح جامع انتخابات برای بررسی در مجلس باشیم.

کدخدایی درباره انتقادات مطرح شده به شاخصه‌های ارائه شده از شورا درباره رجل سیاسی گفت: آنچه نظر شورای نگهبان بوده، ارایه شده و مطلب جدیدی وجود ندارد، باید ببینیم قوانین چه وضعیتی پیدا می کنند.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره عدم تعیین مقوله جنسیت در رجل سیاسی هم بیان کرد: مطلب جدیدی در این باره ندارم که بگویم.

وی درباره اقدامات شورای نگهبان در رابطه با انتخابات سال ۹۸ نیز گفت: زمان زیاد است؛ شورای نگهبان کار خاصی انجام نمی‌دهد. البته آمادگی‌های آموزشی براساس روال پیش می‌رود.

این حقوقدان شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود فیلترینگ تلگرام باید قانون می‌شد و در شورای نگهبان به تایید می‌رسید، عنوان کرد: شورای نگهبان پیشنهاد خاصی ندارد. اگر مصوبه‌ای به شورا بیایید درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

خواندن 470 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395