دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 ساعت 11:34

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز دوشنبه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه بارشی جدیدی بعدازظهر روز دوشنبه از غرب وارد کشور می‌شود و بارش‌های خوبی را همراه دارد.

مسعود حقیقت افزود: آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز هم به تدریج از فعالیت سامانه بارشی که در کشور وجود دارد کاسته می شود و فقط شاهد رگبار پراکنده در برخی از نقاط شمال شرق، شرق و دامنه های البرز شرقی به ویژه در استان سمنان خواهیم بود.
وی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور گفت: این سامانه موجب رگبار، رعد و برق، وزش باد و احتمالا تگرگ در برخی از مناطق غرب و شمال غرب خواهد شد.
وی اظهار داشت: سه شنبه این سامانه تقویت می شود و تمام نوار غربی، مرکزی، برخی از نقاط جنوب کشور، استان های واقع در دامنه های البرز به ویژه البرز مرکزی، شرقی و جنوبی را دربر می گیرد و بارش های خوبی در این مناطق به همراه خواهد داشت.
حقیقت ادامه داد: برای چهارشنبه پیش بینی می شود علاوه بر مناطق یاد شده، این سامانه به مناطق شرقی کشور هم نفوذ کند و شاهد بارش پراکنده دراین مناطق باشیم، برای تهران نیز اواخر روز سه شنبه و چهارشنبه بارش باران پیش بینی شده است.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: دوشنبه تا چهارشنبه افزایش 4 تا 7 درجه ای دما را در سواحل شمالی و شمال شرق شاهد خواهیم بود.
به گفته وی این سامانه تا پنج شنبه در کشور فعال است.
*** گرمترین و سردترین نقاط کشور / وضعیت تهران 
حقیقت گفت: دیروز دلگان با بیشینه دمای 42، بستک، آبادان، پارسیان و بندر دیر با دمای 41 درجه به ترتیب گرمترین و امروز صبح فیروزکوه با کمینه دمای 3 درجه و خیرآباد در استان زنجان و بلده در مازندران با 4 درجه خنک ترین منطقه کشور بودند.
وی افزود: کمینه دمای امروز صبح تهران 17 درجه بود، روز گذشته بیشینه دما در پایتخت 28 بود و امروز نیز به 28 تا 29 خواهد رسید، پیش بینی می شود دوشنبه، سه شنبه و حدودا چهارشنبه پایتخت نشینان هوای گرمی را تجربه کنند.
*** توصیه کشاورزی 
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و بارش باران به ویژه در مناطق شمال غرب کشور، زنبور دارانی که در این مناطق مستقر هستند مراقب کندوهای خود باشند.
وی اظهار داشت: همچنین در نوار شمالی به ویژه استان های ساحلی خزر صاحبان استخر پرورش ماهی هوادهی منظم انجام دهند و در زمان های رعد و برق از استخرها مراقبت کنند.
حقیقت گفت: همچنین باغداران مناطق جنوبی تا پایان هفته از محلول پاشی خودداری کنند و برنجکاران نیز همچنان هوادهی خزانه ها را به طور مرتب انجام دهند.
منبع: ایرنا

خواندن 2489 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395