یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 ساعت 11:51

ورود سامانه بارشی به کشور از روز دوشنبه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: فردا - دوشنبه - سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می شود که مناطق زیادی را در بر خواهد گرفت.

مسعود حقیقت افزود: این سامانه بارشی ابتدا مناطقی در شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات البرز به ویژه در استان قزوین، زنجان و مناطق غربی و مرکزی البرز را در بر می گیرد؛ همچنین بخش هایی از غرب و مرکز و ارتفاعات کرمان هم می تواند رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد را به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: روز سه شنبه این سامانه تقویت می شود و بخش های گسترده تری از کشور به ویژه مناطق مرکزی و بخش هایی از مناطق غربی، شمال غربی، راسته البرز و راسته زاگرس را در بر می گیرد که می تواند در این مناطق بارش های خوبی را به همراه داشته باشد.
حقیقت گفت: امروز بعدازظهر در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات زاگرس، ارتفاعات البرز، مناطق شمال شرق و ارتفاعات کرمان افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق را پیش بینی شده است.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: همچنین امروز در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد که احتمال وقوع گرد و خاک برای این مناطق دور از انتظار نیست.
*** وضعیت تهران/ گرمترین و سردترین نقاط کشور 
حقیقت گفت: امروز برای تهران پدیده خاصی پیش بینی نشده است اما همچنان روند افزایش دما داریم، امروز دمای تهران به 27 درجه می رسد و آرام آرام به سمت گرم شدن پیش می رود و فردا به 3 درجه خواهد رسید.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: فردا احتمال رگبار و بارش های پراکنده به ویژه در ارتفاعات تهران پیش بینی شده اما پایتخت نشینان روز گرمی خواهند داشت. 
به گفته وی کمینه دمای امروز صبح تهران 18 درجه بود و روز گذشته بیشینه دمای پایتخت 26 درجه بود. 
حقیقت اظهار داشت: روز سه شنبه در برخی از ساعات به ویژه ساعات بعد ازظهر رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی شد است. 
وی گفت: دیروز اهواز با 41 و لاله زار در استان کرمان با 2 درجه به ترتیب گرمترین و خنک ترین مناطق کشور بودند.
*** توصیه به رانندگان و کشاورزان 
وی تاکید کرد: رانندگانی که در مناطق شرقی کشور تردد می کنند مراقب وزش باد و وقوع پدیده گرد و خاک باشند و بهتر است در این مواقع توقف کنند.
حقیقت گفت: همچنین به کشاورزان نیمه غربی کشور که قصد سم پاشی و محلول پاشی باغات و مزارع را دارند، با توجه به روند افزایشی دما که تا چهارشنبه در کشور رخ می دهد، توصیه می شود از محلول پاشی در ساعات میانی و گرم روز خودداری کنند.
منبع: ایرنا

خواندن 2288 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395