یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 ساعت 12:31

آمریکا و کره جنوبی بر خلع سلاح پیونگ یانگ تأکید کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا و 'مون جائه این' همتای کره جنوبی وی، روز یکشنبه در تماس تلفنی با دیگر بر خلع سلاح هسته ای کره شمالی تاکید کردند.

سران دو کشور همچنین در مورد امکان موفقیت و چگونگی اجلاس سران آمریکا و کره شمالی با یکدیگر صحبت کردند.

دو طرف در این مکالمه که 25 دقیقه به طول انجامید اقدامات مختلفی که اخیرا کره شمالی انجام داده است را نیز مورد بحث قرار دادند.
تماس امروز 'ترامپ' و 'مون' پانزدهمین تماس سران دو کشور بود.
این گفت و گو در میان تهدیدات کره شمالی مبنی بر لغو نشست سران آمریکا و کره شمالی در صورت ادامه زیاده خواهی های واشنگتن انجام شد. 
پیش از این، کره شمالی، رزمایش مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی را تحریک آمیز و با هدف حمله به پیونگ یانگ خوانده و گفته بود در صورتی که آمریکا بخواهد به صورت یک طرفه کره شمالی خلع سلاح شود، قید دیدار سران را خواهد زد.
قرار است سران آمریکا و کره شمالی 22 خرداد در سنگاپور یکدیگر را ملاقات کنند.
نشست سران کره شمالی و کره جنوبی نیز 7 اردیبهشت امسال در روستای مرزی پانمونجوم برگزار شد.
رهبران دو کره در بیانیه پایانی اجلاس سران، موسوم به بیانیه 'پانمونجوم' در مورد «خلع سلاح کامل شبه جزیره کره» به توافق رسیده و موافقت کردند «توافق متارکه جنگ به معاهده صلح تبدیل شود و هر اقدام خصمانه علیه یکدیگر را از این به بعد خاتمه دهند».
آنها همچنین موافقت کردند خلع سلاح هسته ای را محقق و برای این هدف با جامعه بین المللی همکاری کنند.
همچنین در پایان این اجلاس مقرر شد برای رسیدن به «معاهده صلح»، گفت و گو های سه جانبه با حضور آمریکا و چهارجانبه با حضور چین برگزار شود.
بر اساس «بیانیه صلح پانمونجوم» دو طرف موافقت کردند که به «دوران خصم و اقدامات مسلحانه در آبهای دریای زرد خاتمه داده شده» و این آب ها به «آبهای صلح» تبدیل شود.
منبع: ایرنا

خواندن 216 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395