چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 10:05

شاخص آلایندگی هوا در کرمان از مرز هشدار گذشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه شاخص آلایندگی ناشی از ذرات معلق در هوای شهر کرمان امروز چهارشنبه به 240 رسیده، گفت: شعاع دید نیز به 700 متر کاهش یافته است.

رضا جزینی زاده افزود: شاخص آلایندگی هوا از ساعات اولیه امروز صبح با عدد 74 آغاز شده و در ساعت 9 صبح امروز به 240 رسیده و گرد و غبار موجود در هوا شعاع دید را کاهش داده است.
وی اظهار داشت: شاخص آلایندگی ناشی از ذرات معلق در هوا بین صفر تا 50 هوای پاک، 50 تا 100هوای سالم، بین 100 تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس، 150 تا 200 هوای ناسالم برای تمام افراد و از 200 به بالا خطرناک است. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: گرد و غبار امروز نشات گرفته از خشکسالی، تغییر اقلیم، اعمال نشدن مدیریت صحیح منابع آبی و تخریب های زیست محیطی است.
وی با بیان اینکه گرد و غبار امروز شهر کرمان از غرب به سمت مناطق مرکزی آمده است گفت: اگر مدیریت صحیح منابع آبی و مراقبت از پوشش منابع طبیعی به درستی اعمال شود از انرژی سیستم ناپایداری جوی می کاهد و اثرات مخرب زیست محیطی آن کمتر خواهد بود.
گرد و غبار از ساعات اولیه صبح امروز آسمان شهر کرمان و رفسنجان را پوشانده و فعالیت های روزانه را برای برخی از افراد گروه های سنی حساس مانند کودکان، افراد مسن و بیماران قلبی و ریوی با مشکل مواجه کرده است.
منبع: ایرنا

خواندن 333 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395