یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 08:26

تولید ناخالص داخلی در دهان مردم

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

میرزا هادی یعنی همشیره زاده اینجانب مازان چند سال پیش اصرار عجیبی داشت که در رشته دندانپزشکی تحصیل کند و به همین دلیل چند رشته ای را هم که در کنکور دانشگاه‌های دولتی و آزاد قبول شد رها کرده و در ترکیه به تحصیل دندانپزشکی پرداخته و اکنون نیز در وطن دوره تطبیقی را می گذارند.

هرچه با خودم فکر می‌کردم که این همه مرارت برای خودش و آن همه غم و غصه برای همشیره و آن همه تر هزینه برای داماد بزرگوارمان را چرا میرزا هادی روا داشته است متوجه نمی شدم تا همین دیروز که یکی از اعضای انجمن دندانپزشکان عمومی ایران فرمودند 300 میلیون دندان پوسیده در دهان ایرانیان است که اگر هزینه متوسط هر دندان را با اندو، ارتودنسی، پروتز، جراحی و ایمپلنت به طور میانگین 2 میلیون تومان حساب کنیم یعنی یک بیزینس 600 میلیارد تومانی در دهان ملت شریف ایران قرار دارد که با تولید ناخالص داخلی برابری می کند و اگر این مبلغ بین 200 هزار دندانپزشک تقسیم شود، سهم هر دندانپزشک به طور میانگین 3میلیارد تومان خواهد شد.

بیخود نیست که از قدیم گفته اند: «جوانمرد شبیه دایی‌اش می‌شود.»

ماشاالله به میرزاهادی

مازان

خواندن 756 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395