شنبه, 19 خرداد 1397 ساعت 14:25

اوپک درخواست زنگنه برای بررسی موضوع «حمایت از ایران در برابر تحریم‌های یکجانبه» را رد کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایران در نامه‌ای خواستار اضافه شدن موضوع حمایت از ایران به عنوان یکی از کشورهای عضو اوپک در دستور کار نشست آتی این سازمان در وین شده بود که به گفته یک منبع آگاه این درخواست رد شده است.

به گزارش رویترز، یک منبع آگاه به این خبرگزاری گفته اوپک احتمالا درخواست ایران برای مذاکره درباره تحریم‌های آمریکا در نشست ماه آتی گروه تولیدکنندگان نفت را رد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش حسن کاظم‌پور نماینده ایران در اوپک از رییس اوپک در خواست کرده که در نشست ماه آتی، مساله تحریم‌های ایران در دستور کار قرار بگیرد.

این رسانه نوشت: ماه گذشته بیژن زنگنه وزیر نفت ایران از اوپک خواسته بود که از آنها در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت کنند و اشاره کرده بود که تهران با نظرات عربستان سعودی درباره نیاز به افزایش توزیع نفت جهانی مخالف است. 

رویترز با اشاره به مصاحبه کاظم‌پور نماینده ایران در اوپک درباره نامه زنگنه و درخواست از کشورهای عضو برای قرار دادن موضوع ایران در دستور کار نشست ماه ژوئن در وین نوشت: وزیر نفت ایران در نامه‌ای خواستار اضافه شدن موضوع «حمایت کشورهای عضو اوپک از یکی از کشورهای عضو که تحت تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه و فراسرزمینی آمریکا قرار گرفته» به نشست ماه ژوئن اوپک شده است.

کاظم پور گفت که مشتری‌ها از نفت به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده می‌کنند و ما را در مورد قیمت‌ها مقصر می‌دانند؟ چنین جهان وارونه‌ای داریم. 

این رسانه به اظهارات یک منبع آگاه اشاره کرد که گفته بعد از دریافت درخواست ایران، احمد الکعبی نماینده امارات در اوپک پیگیر توصیه مشاور قانونی در این زمینه شده است. مشاور به درخواست ایران در مورد قرار گرفتن موضوع ایران در دستورکار نشست وزرا پاسخ منفی داده و گفته این دستورکار قابل اصلاح نیست؛ چراکه نهایی شده است.
منبع: ایلنا

خواندن 264 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395