سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 08:27

نامه نگاری به سبک مازان

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

این روزها نامه نگاری و پسغام و پیشغام فرستادن‌ها حسابی مد شده است.

بعضی از حضرات و گروه‌ها که مؤید به تأییدات خاص هستند، بی هیچ نگرانی می‌توانند هرکسی را با هر نسبتی و به هر تهدیدی مورد خطاب و عتاب قرار دهند و مشکلی هم ندارند. این جماعت را نه مازان و نه پدر جد مازان نمی توانند مورد بحث قرار دهند.

گروهی هم نامه و پیغام و پسغام می دهند و پی عواقب آن را هم به تنشان مالیدند.

اینها هم خودشان می دانند و خدایشان و فقط خواهشی که مازان از آنها دارد این است که اگر شجاعت نوشتن و پذیرش عواقبش را دارند، اولاً منصفانه و عاقلانه بنویسند و دست آویز بدخواهان ملت بزرگ ایران اسلامی درست نکنند و ثانیاً به جا و به موقع بنویسند که منشأ اثر باشد. مثلاً اگر وسط شادمانی پیروزی تیم ملی راجع به میزان فلفل و نمک دیزی جمعه آینده فرمایش بفرمایند، منشأ اثر نخواهد بود.

اما گروه سومی هستند که پیغام و پسغام ها و نامه هایی می نویسند که نه سیخ بسوزد و نه کباب و در عین حال نامه ای نوسته شده باشد تا نامی در رسانه ها آورده شود.

جسارتاً به این جماعت عرض می کنم که مازان در چند دهه گذشته به همین کار مشغول بوده است و تنها خاصیت آن جیر و مواجب آخر ماه است که اگر گرانی کاغذ اجازه بدهد و چندرغاز یارانه مطبوعات برسد.

لذا به عموم هم قطاران مطبوعاتی توصیه می شود، زحمت تحلیل این نوع نامه ها و پسغام ها و پیشغام ها را به خودسان ندهند و همین قدر که اعلام کنندکه فلانی هم به فلان مقام نامه نوشت برای آنها کفایت می کند.

مازان

خواندن 677 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395