چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 10:13

اطلاعات تکميلي

  • آخوندی؛

سرمایه‌گذاران خارجی به صنعت ریلی ایران اعتماد دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

سجاد عسگری

عصراقتصاد: وزیر راه‌ و شهرسازی بیان کرد: بعد از خروج آمریکا از توافق برجام هنوز شاهد اعتماد کشورهای دیگر هستیم و همین طور که مشاهده می‌نمایید 18 کشور جهان در این نمایشگاه حضور دارند و 90 شرکت خارجی خدمات و محصولات خود را عرضه می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که دیگر  کشورها می‌توانند در ک درستی از نقش ایران در صلح و منطقه داشته باشند.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته گفت: در عالم سیاست اتفاقی رخ داد آمریکا از توافق برجام خارج شد و موانعی را بر سر راه اقتصادی ایران بوجود آورد. در هر صورت خارج شدن کشور قدرتمندی مثل آمریکا قطعا می تواند تلاطم هایی ایجاد کند. 

آخوندی بیان کرد: توافق برجام بسیار مهم است که درمرحله اول صلح و امنیت بین المللی تضمین می‌کند و در مرحله دوم سهولت تجارت و اقتصاد بین ایران و دیگر کشور های دیگر جهان فراهم می‌کند. این نمایشگاه ،علی رغم تمام فشار هایی که از سوی آمریکا ایجاد شد نشان داد که می توانند به رفتار ایران اعتماد داشته باشند

وی افزود از 18 کشور جهان در این نمایشگاه حضور دارند و 90 شرکت خارجی خدمات و محصولات را عرضه می‌کنند. این موضوع  نشان می دهد که دیگر کشورها می‌توانند درک دستی تا این لحظه از نقش ایران در صلح و منطقه داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در این موقعیت حساس یک تقاضا و انتظاری از فعالان سیاسی کشور دارم. در این شرایط بسیار حساس و سختی قرار داریم و اداره امور کشور در این شرایط بسیار حساس و بعضی از اظهار نظر هایی که بدون توجه به شرایط صورت می‌گیرد می تواند هزینه های بسار زیادی برای ملت در بر داشته باشد.

مدیرعامل شرکت راه آهن در آیین افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته گفت: در سال  1396 چند اتفاق مهم رخ داد. شاخص رکورد ریل گذاری در کشور جمهوری اسلامی ایران و این نکته که نزدیک به 1300 کیلومتر خط راه آهن احداث شد که بیش از 500 کیلومترشرکت ساخت و توسعه راه آهن و 800 کیلومتر شرکت راه آهن  ایجاد کردند این فعالیت نشان دهنده توان داخل کشور است و در سال جدید بنا را بر بهره وری شبکه ریلی گذاشته ایم.

محمدزاده بیان کرد: موضوع تامین ناوگان در حوزه لوکوموتیو و واگن در حوزه بار است و با تاکید بر اینکه استفاده از بازار سرمایه و مدل‌های تأمین مالی در بخش داخل و خارج کشور در دستور کار راه آهن قرار دارد، وی در ادامه خاطر نشان کرد: به کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تأمین ناوگان قدم برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در بحث بهره‌ وری فعالیت‌های مستمری را در دستور کار داریم گفت: یکی از اقدامات راه آهن در سال ۹۷ کاهش تعرفه حمل بار برای واگن‌های دارای بار و افزایش تعرفه برای واگن‌های خالی است که این موضوع هفته گذشته در هیأت مدیره راه‌آهن مطرح شد.

مدیرعامل راه‌آهن بیان کرد: در سال 1395 بار حمل شده در شبکه ریلی 40 میلیون تن بوده است و در سال 1396 به47 میلیون تن رسیده است. اما، به نقطه ای که باید برسیم فاصله داریم و ما در طی سه سال آینده باید به 120  تن بار  برسیم  و در سیاست های برنامه ششم الحاقی مقام معظم رهبری بر توسعه حمل و نقل ریلی  و مزیت رقابتی تاکید شده است.  و این نکته کاهش هزینه ها را در بر دارد که مهمترین نکته برای سرمایه گذار است.

وی افزود: در را آهن استفاده از ظرفیت ضمانت راه آهن از جمله اقداماتی است که، به شکل جدی و قابل پیگیر مورد برسی قرار می‌گیرد و یکی از مهمترین راه‌های توسعه حمل و نقل ریلی  باری است. هر مجموعه سرمایه گذاری که بتواند منجرب به افزایش سهم باری حتما مورد حمایت قرارمی گیرد و تضمین می شود.

 وی تشریح کرد: راه آهن در توسعه حمل و نقل بار در  سیاست‌های جدید تعرفه ای مجموعه جدیدی از مکانیزم‌های تشویقی در نظر گرفته شده است و هر سرمایه گذاری که منجرب به افزایش سهم بار و مسافر شود حتما مورد اهمیت قرار خواهد گرفت.

 وی در پایان گفت: امیدواریم در سالی که قرار داریم حتما در توسعه صنعت داخلی و زیر ساخت ها و سخت افزارها  قدم های خوبی بر داریم.

 

خواندن 499 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395