شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 08:33

برپایی بزرگترین نمایشگاه ریلی خاورمیانه حاصل همدلی دولت و بخش خصوصی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: برای ششمین سال متوالی و در سال حمایت از کالای ایرانی، نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، خدمات و تجهیزات وابسته با همدلی دولت و بخش خصوصی کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، علی محتشم امیری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت نمایشگاهی میلاد نور، با بیان این مطلب گفت: یکی از عمده‌ترین عوامل توسعه پایدار در هرکشوری حمل و نقل، به خصوص حمل و نقل ریلی است بطوریکه سهم گسترده آن در تولید ناخالص داخلی کشورها بیانگر ارتباط تنگاتنگ تمام بخش های اقتصادی با بخش حمل و نقل ریلی دارد.

وی ادامه داد: در واقع صنعت حمل و نقل بر بخش‌های مختلفی از معضلات و نیازهای امروز جامعه تاثیرگذار است؛ بعنوان نمونه تاثیرات فراوان بخش حمل و نقل بر ابعاد زیست محیطی بسیار حائز اهمیت است و از همین روی انتخاب سیستم های حمل و نقلی ریلی که در تعامل مثبت با محیط زیست می باشد، در درجه بالای اولویت، مورد توجه گروه های تصمیم ساز و تصمیم گیر قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاهی میلاد نور اضافه کرد: با طرح پروژه بین المللی جاده ابریشم نوین با عنوان «یک کمربند- یک راه» و همچنین پروژه کریدور شمال-جنوب در راستای احیای جاده ابریشم قدیم و توسعه آن در بخش‌های ریلی، دریایی و هوایی فرصت مناسبی را در اختیار صنعت حمل و نقل ریلی ایران قرار داده است تا در موازنه قدرت بلوک شرق و غرب، بتواند تاثیرگذاری خود را افزایش دهد.

محتشم امیری یادآور شد: در پروژه جاده ابریشم 65 کشور که 60 درصد از جمعیت جهان و حدود یک سوم از تولید ناخالص داخلی دنیا را تشکیل می دهند حضور دارند که ایران هم یکی از این جوامع و کشورهاست. پروژه ای که اهمیت سیاسی و اقتصادی آن، رهبران بیش از 30 کشور را در مه 2017 در پکن گرد هم آورد تا طرحی نو دراندازند و از منافع و منابع این شاهراه بهره جویند.

به گفته وی، در این میان موقعیت ایران با توجه به جایگاه خاص ژئوپولتیکی در منطقه خاورمیانه و همچنین همسایگی با کشورهای آسیای میانه و قفقاز، موقعیت استراتژیک در خلیج فارس، دسترسی به آب‌های آزاد اقیانوس هند و دریای عمان از طریق سواحل استراتژیک مکران و به طور کلی مرزهای آبی و خشکی در شرق و غرب و از شمال تا جنوب دارای اهمیت و حساسیت ویژه ای است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاهی میلاد نور با تاکید بر اینکه موارد فوق فقط بخش کوچکی از فرصت‌ها و ظرفیت‌های فوق العاده صنعت حمل و نقل ریلی کشور است که به منظور توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی به عنوان یک از سرفصل‌های اصلی در برنامه ریزی های کلان کشور و همچنین منطقه باید مد نظر قرار داشته باشد.

محتشم امیری در پایان برپایی ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، خدمات و تجهیزات وابسته را حاصل تلاش و همدلی مشارکت کنندگان  و بازدید کنندگان دانست و از همکاری وزارت خانه های صنعت، راه و شهرسازی، شرکت راه آهن، سازمان توسعه تجارت، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی، انجمن صنایع ریلی ایران، انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی  و خدمات وابسته و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه و ... برای تبدیل شدن این نمایشگاه، به بزرگترین نمایشگاه حمل و نقل ریلی در خاورمیانه و بزرگترین و مهمترین رویداد در صنعت ریلی کشور تشکر و قدردانی کرد.

یادآور می شود: ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، خدمات و تجهی.زات وابسته از ۲۹ خردادماه تا ۱ تیرماه جاری با حضور 250 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار ‌شد.

خواندن 192 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395