شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 14:15

توافق «منبج» به بازسازی اعتماد به آمریکا کمک می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر خارجه ترکیه خاطرنشان کرد توافق ترکیه با ایالات متحده درباره منطقه منبج سوریه، به بازسازی اعتماد آنکارا به واشنگتن کمک خواهد کرد.

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «لاریپوبلیکا» گفت: «در ارتباط با پرونده سوریه برای تضمین امنیت در منطقه منبج به نقشه راهی با ایالات متحده دست پیدا کرده‌ایم. این امر به بازسازی اعتماد از دست‌رفته (در مقابل واشنگتن)، به دلیل حمایت آمریکا از حزب کارگران کردستان و یگان‌های مدافع خلق کرد، کمک خواهد کرد».

وی خاطرنشان کرد که با «مایک پمپئو» همتای آمریکایی خود برای عادی‌سازی روابط میان دو کشور تلاش می‌کند.

وزیر خارجه ترکیه درباره ادامه حضور ارتش تیم کشور در سوریه، گفت: «ارتش‌های ترکیه و آمریکا در منبج و درباره آینده مناطق آزاد شده همکاری خواهند کرد. اگر از آنجا عقب‌نشینی می‌کردیم چه‌بسا داعش، یا حزب کارگران کردستان یا دولت سوریه کنترل این مناطق را دوباره به دست می‌ گرفتند».

چاووش‌‌اوغلو گفت: «در حال حاضر ماندن در مناطقی که ارتش ترکیه در آنجا مستقر است برای امنیت سوریه و ترکیه پراهمیت است. این امر همچنین به بازگشت آوارگان به کشورشان کمک می‌کند».

منبع: ایلنا

خواندن 219 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395