یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 12:18

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتاق ایران:

تحریم، نارسایی و مشکلات ساختاری اقتصاد ایران را آشکارتر کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: اقتصاد ما دچار نارسایی‌های اساسی و ساختاری است که ایحاد تنش‌های سیاسی و تحریم‌ها در چند سال اخیر تنها این نارسایی‌ها و مشکلات ساختاری را آشکارتر کرد.

«غلامحسین شافعی» روز یکشنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد، با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه اقتصاد کشور را نباید به برجام گره زد، گفت: موضوعی با اهمیت این است که بدون توجه به حل مشکلات ساختاری در حوزه مسایل اقتصادی، نمی توان با ادامه رویه های قبلی در اقتصاد، به توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور در آینده امید داشته باشیم.
وی افزود: مسایل و مشکلات اقتصادی در داخل کشور نباید به گونه ای طراحی شود و مورد بحث قرار گیرد که گویی علت العلل همه مشکلات ما، تحریم ها بوده و با رفع آن، اقتصاد شکوفا می شود.
شافعی یادآور شد: با گذشت 12 سال از آغاز تحریم های هسته ای، اقدامات سازنده ای برای حل مشکل ساختاری اقتصاد کشور اندیشیده نشده است.
وی اظهار داشت: پس از توافق انجام شده با کشورهای مقابل، بازهم فرصت داشتیم تا با اتخاذ سیاست‌های صحیح و به موقع و با تکیه بر فرمان اقتصاد مقاومتی، دست به انجام یکسری اصلاحات ساختاری بزنیم و تاب آوری اقتصاد را بالا ببریم.
رئیس اتاق ایران، در حضور «محمدجواد ظریف» گفت: امروز بحث امنیت و ارتقای سیاسی کشورها تنها به توان نظامی و تسلیحاتی آنها گره نخورده است و بحث امنیت و اقتدار سیاسی ارتباط نزدیکی با توان اقتصادی و تولیدی و صادراتی آنها دارد.
منبع: ایرنا

خواندن 164 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395