یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 14:21

جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با حضور معاون اول رئیس‌جمهور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای مدیریت نابسامانی‌هایی که در حوزه ارز و بقیه بازارهایی که وجود دارد، مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

 محمدعلی وکیلی در حاشیه نشست غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی که برای بررسی گرانی‌های اخیر برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلیات مسائل جاری کشور توسط معاون اول رئیس جمهور تشریح شد، تمهیدات برای مدیریت بازار ارز و دیگر بازارها را بیان کردند و نظر روسای کمیسیون‌های مرتبط مجلس نیز ارائه شد، همچنین دیدگاه ۵ نفر از نمایندگان که به قید قرعه انتخاب شده بودند بیان شد، در نهایت رئیس مجلس جمع بندی و توصیه‌های خود را مطرح کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مجموع، دیدگاه‌های دولت و مجلس پیرامون چگونگی برون رفت از شرایط فعلی به همدیگر نزدیک شد.

وی افزود: در این جلسه گفته شد که برای اقشار آسیب پذیر پیش‌بینی‌هایی می‌شود و تاکید شد که نباید اقشار آسیب پذیر در نوسانات فعلی آسیبی را متحمل شوند، همچنین مشخص شد که خوشبختانه اقلام استراتژیک برای ۲ سال آینده به وفور تامین شده و نگرانی در خصوص مایحتاج عمومی وجود ندارد.

وکیلی ادامه داد: برای مدیریت نابسامانی‌هایی که در حوزه ارز و بقیه بازارهایی که وجود دارد، مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص ارز و واردات نیز در جلسه غیرعلنی تصمیم گیری شد یا نه؟، بیان کرد: مقرر شد تا دولت در بخش‌های مختلف، در کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، برنامه تفصیلی دولت ارائه و بررسی شده و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.این کارگروه برای تصمیم گیری است و اگر نیاز به قانونگذاری وجود داشته باشد مجلس اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وکیلی تصریح کرد: بخشی از دلایل به وجود آمدن وضعیت فعلی، انتظارات است که ذیل بحث روانی قرار می‌گیرد و بخشی نیز محدودیت‌های منابع است، ولی به هر حال دولت باید اولویت‌های خود را به گونه‌ای تعریف کند که هیچ اولویتی از مردم در بخش ارز باقی نماند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث حضور رئیس جمهور در مجلس مطرح نشد، گفت: قرار بود که سه شنبه هفته جاری وزرای مربوطه در مجلس حضور یابند ولی با حضور جهانگیری و وزرای مربوطه نیازی به حضور وزرا در آن جلسه نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر لازم شد که با حضور رئیس جمهور جلسه‌ای تشکیل شود، به صورت طبیعی هیات رئیسه مجلس در زمان مقتضی تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد، گفت: در این جلسه موضوع استیضاح وزرا مطرح نشد.

منبع: ایلنا

خواندن 258 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395