یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 15:04

کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان تصویب شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسید.

«شهیندخت مولاوردی» روز - یکشنبه- در حاشیه یکصد و دومین جلسه شورای اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های دولت در جهت ایجاد نشاط اجتماعی برای بانوان افزود: کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسیده است که مقدمات آن از دولت یازدهم فراهم شده بود.

وی یادآور شد: همچنین برنامه‌هایی با حمایت معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از سازمان‌های مردم نهاد در دستور کار و پیگیری است که باید این حمایت‌ها بیشتر شود.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برنامه‌هایی را در این زمینه پیگیری می‌کند و برنامه ملی تاب آوری اجتماعی در دستور کار خود دارد.
مولاوردی برنامه ملی تاب آوری اجتماعی را یک ضرورت اساسی عنوان کرد که شامل تاب آوری زنان و تاب آوری هریک از اعضای خانواده می شود. 
وی ادامه داد: مولاوردی همچنین درباره کودکانی که پدرانشان اتباع خارجی هستند و در دریافت شناسنامه دچار مشکلاتی هستند، گفت: این موضوع در دستور کار دولت های یازدهم و دوازدهم قرار داشته است؛ لایحه‌ای را نیز برای این موضوع با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده کرده‌ایم و در کمیسیون اجتماعی دولت هم به تصویب رسیده است.
وی در عین حال یادآور شد که این لایحه هنوز نهایی نشده است. از طرفی مجلس هم طرحی در این زمینه دارد و اختلاف نظرها و ملاحظاتی نیز برای نهایی شدن این لایحه وجود دارد. فعلا در حال بحث و بررسی هستیم که امیدواریم به زودی به نتیجه نهایی برسیم. 
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درمورد اوقات فراغت و امید فردی خاطرنشان کرد: موضوع «امید فردی» یک بحث است، اما مبحث «امید اجتماعی» یا «نشاط اجتماعی» شاخصی است که باید در مجموع در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: ممکن است برای نشاط و امید به صورت فردی فرصت های زیادی داشته باشیم، ولی برای این که در جامعه امید و نشاط اجتماعی ایجاد کنیم باید یک دستورجدی برای دستگاه های اجرایی داشته باشیم.
منبع: ایرنا

خواندن 364 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395