دوشنبه, 04 تیر 1397 ساعت 12:00

مصرف کنندگان خیالشان از بابت وجود نفت راحت باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر انرژی عربستان ضمن وعده کنترل قیمت نفت، اعلام کرد: مصرف کنندگان خیالشان از بابت وجود نفت برای خرید و نظارت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر بازار راحت باشد.

به گزارش روزنامه استار کانادا، این اقدام نشانه آن است که برای بازارهای جهانی، افزایش واقعی عرضه نفت به میزانی حدود یک میلیون بشکه در روز در راه است. 
«خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان عصر روز شنبه در حاشیه نشست خود در وین با «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه به خبرنگاران گفت: ما هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم تا بازار نفت در تعادل باشد.
وی در مورد جزئیات این تضمین و اینکه توافق اوپک و غیراوپک چگونه اجرا خواهد شد، چیزی نگفت.
روزنامه استار این امر را نشانه مبهم بودن توافق اخیر اوپک که جمعه گذشته حاصل شد، دانست. 
«آن-لوئیس هیتل» ناظر کهنه کار بازار نفت و مشاور شرکت نفتی «وود مکنزی» انگلیس گفت: تنها کشوری (در اوپک) که می تواند تولید خود را افزایش دهد، عربستان است و بنابراین تفسیر این کشور از توافق اوپک، تنها تفسیری است که اهمیت دارد.
وزیران نفت کشورهای اوپک و هم پیمانان غیراوپک این سازمان آخر هفته گذشته در مورد تولید نفت در وین با یکدیگر گفت و گو و موافقت کردند که رقم کاهش یک ‌میلیون ‌و 800 هزار بشکه مورد توافق رعایت شود و کاهش بیش ‌از ‌حد عرضه نفت در بازارها که حدود یک میلیون بشکه در روز پیش‌بینی می‌شود، جبران گردد. 
منبع: ایرنا

خواندن 223 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395