شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 05:17

رویای مازان درتجارت دلار

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

آدم‌های حساس و دارای روحیه لطیف و شاعرانه در بیشتر مواقع بدون اینکه یک امر واقعی اتفاق افتاده باشد و یا یک جسم و کالای واقعی را به دست آورده باشند و یا از دست داده باشند، با تصور آن موضوع به لذت درونی می رسند.

ما که مازان باشیم مدتی است به جای اینکه خودمان را به زحمت بیاندازیم و دست و پای الکی بزنیم، این روزها سعی می کنیم با همین تصورات شاعرانه خود را دلخوش کنیم.

مثلاً وقتی سوداگران ارز، نظریه پردازان آنها و رسانه‌های حامی شان در تابستان سال گذشته صحبت از ضرورت واقعی کردن نرخ ارز (شما بخوانید افزایش نرخ ارز) می‌کردند و رئیس اتاق بازرگانی تهران فریاد می‌زد که ما با ارز ارزان قیمت سوبسید توسعه اقتصادی ترکیه را می‌دهیم و بانک مرکزی هم از این جریان خوش خوشنکش می شد، مازان به این نتیجه رسید که خرید دلار سودآور است.

حالا نشسته ام و با خودم فکر می‌کنم که همان زمان صد هزار دلار با قرض و قوله خریده ام و الآن با فروش آن هم قرض و قوله‌ها را داده ام و هم می‌توانم یک ماشین خوب زیر پایم بگذارم و چقدر کیف دارد وقتی که اسنپ سوار می شوم و با خودم می‌گویم هم ماشین خریده ام و هم راننده استخدام کرده ام.

لذا در همین رویا پردازی ذوق زده شده و ترامپ، شیخ زاید، نتانیاهو، سوداگران ارز، رئیس اتاق بازرگانی تهران و رئیس بانک مرکزی را دعا می کنم.

مازان

خواندن 385 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395