شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 09:06

مسئولیت غیر پاسخگویی نمایندگان مجلس

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

کمتر از یکسال بعد از رای اعتماد نمایندگان مجلس به کابینه دوازدهم، این نمایندگان سه وزیر کابینه را استیضاح کرده اند و اخیرا هم دولت را به برخورد با تیم اقتصادی روحانی تهدید کرده اند.

نا گفته نماند هفته گذشته هم نمایندگان  مجلس طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن رئیس جمهور و کابینه باید سالی یک بار به مجلس بیایند و پاسخگوی شعارهای تبلیغاتی برنامه پنج ساله و برنامه‌های وزرا در زمان رای اعتماد باشند.

همگان معتقدند، نظارت و استیضاح طبق قانون اساسی حق نمایندگان مجلس است، مازان هم می‌گوید بر منکر لعنت و هر کس قبول نکند به وقت گرینویچ 24 ساعت بعد از خواندن این مطلب به سنگ تبدیل شود.

اما سوال این است که اگر نمایندگان محترم و معزز همه چیزدان مجلس اگر به تعهدات خود در قبال موکلین پایبند نبودند چه باید کرد؟

وقتی نمایندگان مجلس می‌توانند چند ماه یک بار تن و بدن کابینه را بلرزانند آیا ملت باید 4 سال صبر کنند و در این مدت نمایندگان محترم و معزز هر کاری دلشان خواست بکنند و هیچ دیار البشری هم به آنها نگوید بالای چشم مبارک ابرو است؟

بی جهت نیست که بعضی از نمایندگان برای ورود به مجلس هزینه‌های چند میلیاردی انجام می دهند یک چنین سمت بی حساب کتابی ارزش باند بازی و هزینه های میلیاردی را دارد.

مازان

خواندن 711 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395