شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 09:57

برگزاری کنفرانس تجاری ایران و هلند در اتاق بازرگانی آمستردام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کنفرانس تجاری ایران و هلند در اتاق بازرگانی آمستردام برگزار شد.

در ادامه سفر هیات بلند پایه بخش خصوصی کشورمان به هلند، اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به همراه روسای اتا‌ق‌های بازرگانی قم، گیلان، اردبیل، بیرجند و کرمانشاه و نیز مدیران چندین  شرکت فعال ایرانی در «کنفرانس تجاری ایران و هلند» که به میزبانی اتاق بازرگانی هلند و با همکاری سفارت کشورمان و با حضورتعداد زیادی از مدیران شرکت‌های هلندی و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم هلند در آمستردام برگزار شد، زمینه‌‌‌های گسترده همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌‌‌گذاری در حوزه‌‌‌های انرژی‌‌‌‌های نو، کشاورزی و باغبانی، صنایع غذایی و ساختمانی و... را بررسی کردند.

در این کنفرانس نایب رئیس اتاق و رئیس امور بین‌‌‌الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی درخصوص ظرفیت‌های اقتصادی کشورمان سخنرانی کرده و به پرسش‌های متعدد شرکت‌‌‌کنندگان درخصوص تبعات خروج آمریکا از برجام و سناریوهای محتلف برای ادامه همکاری‌های شرکت‌های اروپایی با کشورمان پاسخ دادند.

مشارکت فعال مدیران شرکت‌های هلندی در مباحث مذکور، به وضوح نشان از علاقه‌‌‌مندی جامعه تجاری و اقتصادی این کشور برای تداوم همکاری دوجانبه با شرکت‌های ایرانی داشت.

میهمانان حاضر در این کنفرانس بر لزوم تداوم سیاست‌های اعلامی اخیر دولت در زمینه کنترل جدی‌‌‌‌‌تر بر بازار ارز و نظارت بر تبادلات ارزی تاکید داشتند.

فعالان تجاری هلند ابراز امیدواری کردند که اتحادیه اروپا به زودی سیاست‌های عملیاتی خود را برای ادامه همکاری‌های اقتصادی با ایران اعلام کرده و در راستای موضع قاطع سیاسی این اتحادیه مبنی بر تداوم و گسترش روابط تجاری با ایران، در زمینه همکاری‌‌‌‌های بانکی و اقتصادی نیز موضع روشن و موثری اتخاذ کند. 

این نشست تجاری با مذاکرات رودرروی اعضای هیات اتاق بازرگانی کشورمان با مدیران شرکت‌های حاضر ادامه یافت.

منبع: ایلنا

خواندن 186 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395