دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 08:34

Plan B دلواپسان و ملّق زدن برای دیگران

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

در این دو هفته که گزارشات فوتبال جام جهانی 2018 را خواسته و ناخواسته می‌بینم و می‌شنوم متوجه شدم که زندگی و کار کردن حساب و کتاب دارد و اینطوری نیست که قضاقورتکی سر نخ زندگی را از بدو تولد بگیری و هزارجور بالا پایین بشوی و در نهایت بر روی سنگ غسالخونه ته نخ را رها کنی.

نه خیر! حساب و کتاب دارد و تفسیرهای فوتبال نشان می‌دهد حداقل دو برنامه مشخص می‌تواند داشته باشد.

بخش اول؛ روال زندگی که پدر و مادر، اطرافیان و خودت انتظارش را دارید و یک زندگی طبق روال است که به آن در ادبیات فوتبالی plan A می‌گویند اما اگر یک زمان اتفاقی و حادثه ای پیش آمد که روال زندگی را و یا انتظارات آتی شما را به هم زد ممکن است یک سری کارهای دیگر انجام بدهی که با آن روال قبلی تفاوت دارد و ادبیات فوتبالی به آن plan B می گوید.

در بازی‌های جام جهانی این اتفاق بعد از گل خوردن پیش می آید که تیم ملی فوتبال ایران در بازی با اسپانیا و پرتغال، بعد از گل خوردن کاری کرد، کارستان و هر دو تیم تراز اول را تا پای شکست پیش برد.

اما در زندگی عادی plan B های ما ایرانی‌ها از فوتبال بازی کردنمان هم داغ تر می‌شود؛ مثل کارهایی که احزاب و گروه های شکست خورده از حسن روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت سال گذشته شروع کردند.

منتها plan B های دلواپسان و سوداگران با تیم ملی فوتبال فرق دارد. اگر بچه‌های تیم ملی فوتبال به پیکه و اینیِستا لایی زدند، اینها به سیاست‌های ارزی خودمان لایی می‌زنند و اگر میلاد محمدی برای پرتاب اوت، ملّق نصف و نیمه زد، اینها برای ترامپ صد تا ملّق کامل می‌زنند. مثل به هم ریختن بازار موبایل، بازار تهران و آتش بازی در خرمشهر.

مازان

خواندن 752 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395