سه شنبه, 12 تیر 1397 ساعت 12:00

سرعت جابجایی بار در راهگذر شمال-جنوب 4 برابر می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل راه آهن روسیه گفت: با برقی شدن مسیر گرمسار- اینچه برون سرعت جابجایی بار در راهگذر بین المللی شمال- جنوب به چهار برابر افزایش می یابد.

«اولک بلازاروف» عصر دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی برقی سازی خط ریلی گرمسار- اینچه برون افزود: طبق قرارداد امضا شده با راه آهن ایران، تلاش می کنیم این طرح را در چهار سال و چهار ماه به پایان برسانیم.
وی ادامه داد: با تکمیل این پروژه، روابط اقتصادی و تجاری بین کشورهای همسایه ایران توسعه می یابد.
«بدون شک با اجرای این پروژه، همکاری ما با راه آهن ایران توسعه می یابد. همچنین امیدوارم این خط ریلی بتواند بر توسعه اقتصادی و مبادلات تجاری کشورهای حاشیه دریای خزر تاثیرگذار باشد».
** روسیه ایمنی کامل خط ریلی گرمسار- اینچه برون را تضمین می کند
مدیرعامل شرکت بین المللی راه آهن روسیه در این مراسم گفت: خط ریلی گرمسار- اینچه برون یکی از مهمترین پروژه های ریلی برای حمل بارهای ترانزیتی در محور شرق دریای خزر است که از چهار استان ایران عبور می کند.
«سرگئی پاولاوف» بیان کرد: ارتقای ایمنی یکی از مهمترین شاخص های این مسیر ریلی است و راه آهن روسیه با همه امکانات، ایمنی آن را به طور کامل تضمین می کند.
وی ادامه داد: پروژه برقی سازی خط ریل گرمسار- اینچه برون یکی از پروژه های مهم ما در ایران است که قطارهای حامل بار می توانند تا سرعت 120 کیلومتر روی آن حرکت و سالیانه 10 میلیون تن بار را جابجا کنند.
«این پروژه یک میلیارد و 200 میلیون یورویی در راهگذر حمل و نقل شمال- جنوب بیش از 90 تونل خواهد داشت».
پاولاوف گفت: طبق قرارداد امضا شده، کارشناسان ایرانی در روسیه، ایران یا برخی کشورهای جهان آموزش های لازم را می بینند که می تواند تحولات بزرگی را در صنعت حمل و نقل ریلی ایران به وجود آورد.
وی بیان کرد: برای تکمیل ناوگان این خط، ساخت 2 کارخانه لوکوموتیوسازی و مرکز آموزش کارکنان در دستور کار قرار می گیرد تا بتوانیم نیازهای این پروژه را تامین کنیم».
عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون به طول 495 کیلومتر با هدف حمل بار و مسافر در محور شرق خزر عصر دوشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل راه آهن روسیه و مدیرعامل شرکت بین المللی راه آهن این کشور آغاز شد. 
منبع:ایرنا

خواندن 513 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395