شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 22:00

ارائه ۱۹۱۶ نوع خدمات جانبی صنعت حفاری در ۳ ماه نخست ۹۷

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

شرکت ملی حفاری ایران در سه ماه نخست امسال، یک‌هزار و ۹۱۶ نوع خدمات جانبی صنعت حفاری مرتبط با تولید نفت و گاز را به مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی ارائه داده است.

به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، علیرضا لایجی، معاون مدیرعامل این شرکت در امور فنی و مهندسی، با اعلام این مطلب گفت: این خدمات با تلاش متخصصان و کارکنان مجرب و کاربست تجهیزات ناوگان فنی و تخصصی مدیریت‎‌های خدمات حفاری، خدمات سیمان و انگیزش چاه و خدمات ویژه حفاری به شرکت‌های متقاضی ارائه شده است. 

وی افزود: در بخش مدیریت سیمان و انگیزش چاه در این مدت یک هزار و ۳۲ عملیات شامل ۶۰۷ مورد تزریق‌پذیری، ۳۷۹ مورد سیمانکاری، ۴۱ مورد اسیدکاری ویژه و پنج مورد اسیدکاری گسترده انجام شده است و مدیریت خدمات حفاری نیز با انجام ۵۱۹ عملیات مشتمل بر ۹۶ عملیات لوله مغزی سیار، ۱۷۵ عملیات آزمایش چاه با ساق مته، ۹ مورد عملیات حفاری با هوا به متراژ ۲ هزار و ۴۵۱ متر، ۱۷۱ مورد لوله‌گذاری چاه، ۴۰ مورد نصب آویزه، ۲۲ مورد عملیات بهره‌دهی چاه و ۶ عملیات حفاری فروتعادلی (UBD) پاسخگوی درخواست‌های دریافت شده از سوی شرکت‌های متقاضی این خدمات بوده است.

به گفته وی، ۱۳۲ مورد نمودارگیری درون چاهی، ۱۳۸ مورد نمودارگیری از سیال حفاری و ۹۵ مورد عملیات چاه‌پیمایی در مجموع ۳۶۵ مورد عملیات کارکرد شرکت در مدیریت خدمات ویژه از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه بود که در زمان پیش‌بینی شده محقق  شده است.

لایجی افزود: در زمینه حفاری با هوا در حوزه مدیریت خدمات فنی در سه ماه گذشته یک هزار و ۱۶متر و در خصوص نمودارگیری در مدیریت خدمات ویژه ۴۳ مورد عملیات نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشتیم که دلیل آن افزایش تعداد درخواست‌ها بوده است.

وی اظهار کرد: خدمات ارائه شده در بخش‌های خدمات جانبی صنعت حفاری به روال معمول همزمان با شروع عملیات حفاری تا پایان عملیات و تولیدی شدن چاه انجام می‌شود و قسمتی از خدمات مختص چاه‌های تعمیری یا درحال بهره‌برداری است که گاه بدون حضور دکل انجام می‌گیرد و نقش مهمی در مسیر افزایش تولید دارد.

منبع: شانا

خواندن 248 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395