یکشنبه, 24 تیر 1397 ساعت 15:11

مصوبه هیات وزیران درباره امهال تسهیلات بانکی به کشاورزان خسارت‌دیده

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

هیات وزیران مصوبه ای را تصویب کرد تا بر اساس آن امکان مهلت دو ساله برای بازپرداخت وام کشاورزانی که در سال زراعی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته‌اند، فراهم شود.

هیات وزیران در جلسه ۱۳ تیر ماه ۹۷ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوبه ای را تصویب کرد تا بر اساس آن امکان مهلت دو ساله برای بازپرداخت وام  کشاورزانی که در سال زراعی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته اند فراهم شود.

بر این اساس بانک های عامل موظفند مانده بدهی اصل، سود و جرائم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی  که سررسید شده تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه را به مدت دو سال امهال کنند.

در این تصویب نامه آمده: بانک مرکزی موظف است هزینه های امهال تایید شده توسط بانک های عامل را بررسی و به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کند.  همچنین بانک مرکزی و وزارت کشور موظفند گزارش عملکرد این تصویب نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کنند. بانک های عامل موظفند در صورت عدم تایید هر یک از بهره برداران فهرست مشمولین اعلامی کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به صورت کتبی با ذکر دلایل به دستگاه مربوط اعلام کنند.

منبع: ایلنا

خواندن 257 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395