یکشنبه, 24 تیر 1397 ساعت 15:40

2.3 میلیارد دلار سرمایه خارجی در صنایع کوچک جذب شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از 2 میلیارد و 300 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در یک سال گذشته توسط 39 واحد صنعتی کوچک و متوسط جذب شد.

«صادق نجفی» افزود: به زودی 2 واحد تولید سیگار و مونتاژ تلویزیون با سرمایه طرف های خارجی در شهرستان سقز استان کردستان به بهره برداری می رسد.
وی گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با ارایه مشوق هایی چون واگذاری زمین و تسهیلات، در زمینه جذب نقدینگی های سرگردان گام برداشته و فقط در نیمه دوم پارسال 700 هکتار زمین به سرمایه گذاران واگذار شد که در تاریخ این سازمان بی سابقه بود.
به گفته نجفی، اکنون در شهرک صنعتی قرچک ورامین 600 واحد صنعتی کوچک در حال ساخت است و توسعه مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش سازمان صنایع کوچک دنبال می شود.
** جذب سرمایه و فناوری های جدید، در اولویت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اجرای قانون انسداد برای حفاظت از شرکت های اروپایی همکار با ایران در مقابل تحریم های آمریکا، هفته گذشته هیاتی 45 نفره از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به آلمان سفر کرد که در قالب آن 18 قرارداد در زمینه واحدهای بنگاه های کوچک و متوسط (SME) به امضا رسید.
به گفته نجفی، با وجود تهدید آمریکا به تحریم های جدید همکاری کشورهای مختلف با ایران در زمینه بنگاه های کوچک و متوسط ادامه دارد، به طوری که یک گروه از این سازمان اکنون در کره جنوبی به سر می برد، هیاتی دیگر در زمینه صنعت پوشاک، نساجی و کفش به ایتالیا سفر کرده است و یک گروه نیز در حال برنامه ریزی برای سفر به اتریش هستند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: در شرایط کنونی و تهدید تحریم ها، بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی بهترین گزینه برای ورود سرمایه و فناوری های جدید خارجی به کشور است.
نجفی یادآور شد: بزرگترین مشکلات بنگاه های کوچک و متوسط کشور، نبود فناوری های جدید و تنگناهای مالی است که حتی رسته های مزیت داری همچون پوشاک، کیف و کفش نیز با آن دست به گریبانند و از این رو برای رفع این دو مشکل به دنبال همکاری با کشورهای پیشرو اروپایی و آسیایی هستیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد با این رویکرد بتوان دستکم 10 درصد از کل صنایع کوچک و متوسط کشور را «صادرات گرا» کرد.
جذب سرمایه گذار خارجی بویژه ایرانیان مقیم خارج از کشور در زمینه تولید کالاهای حوزه فناوری اطلاعات، پوشاک و صنایع پایین دستی پتروشیمی و مس از برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است.
منبع: ایرنا

خواندن 331 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395