دوشنبه, 25 تیر 1397 ساعت 16:31

نیجریه خواستار بهره گیری از تجارب ایران در اجرای طرحهای بیابان زدایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر محیط زیست نیجریه گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه اجرای طرح های بیابان زدایی بسیار موفق عمل کرده و می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر کشورها باشد.

احمد محمود عثمان در حاشیه بازدید از طرح های بیابان زدایی آران و بیدگل بیان کرد: دیدن طرح های بیابان زدایی در ایران لذت بخش و آموختنی بود که امید می رود بتوانیم از تجربه های جمهوری اسلامی در کشور نیجریه بهره بگیریم.

معاون وزیر محیط زیست نیجریه افزود: ۱۱ ایالت شمال کشور نیجریه به مانند ایران درگیر پدیده های بیابان زایی و گرد و غبار بوده و با مشکلاتی از جمله فرسایش بادی و هجوم ریزگردها رو به رو هستند.

وی بیان کرد: ۱۳ نفر از مدیران وزارتخانه به ایران آمدند تا در کناردیدن طرح های بیابان زدایی، از تجربه حفاظت از شهرها و زیرساختها در این شرایط بهره مند شویم.

وی با اشاره به نقش پررنگ مردم و سازمان های مردم نهاد برای اجرای طرحهای بیابان زدایی در ایران اضافه کرد: همچنین شناسایی کانونهای بحران و کاشت درختان نیازمند آب کم مانند تاغ با قدرت تاب آوری در برابر خشکسالی از جمله تجربه موفقی هستند که در کشور نیجریه از آنها بی بهره بودیم.

محمود عثمان در پایان سخنانش تأکید کرد: انتظار می‌رود مسئولان سازمان جنگلها و محیط زیست ایران دانش فنی تولید نهال تاغ و روش تولید و تکثیر آن را در اختیار نیجریه قرار دهند تا بتوانیم از این تجربه موفق استفاده کنیم.

منبع: ایلنا

خواندن 317 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395