چهارشنبه, 27 تیر 1397 ساعت 12:54

هیچ رانت و فشاری در سدسازی و انتقال آب وجود ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران تاکید کرد: برای سدسازی ما خودمان مشخص می‌کنیم که در چه جایی احداث شود و از سد احداث شده در فلان نقطه چه میزان آب به صنعتی که در منطقه وجود دارد تخصیص دهیم.

محمدرضا حاج رسولی‌ها ، درباره وجود رانت و یا فشار از سوی ارگان و یا مجموعه خاصی برای سدسازی و انتقال آب به صنایع در استان‌های کم آب کشور اظهار داشت: از دهه 80 تاکنون مبانی وزارت نیرو تحت عنوان کمیسیون تخصیص که در اختیارات این وزارتخانه است به ریاست معاونت آب وزارت نیرو تشکیل شد که بر اساس آن شاخص‌ها و پارامترهایی از جمله ضروریات و یا اشتغال در سطح هر استان برای تخصیص آب تعیین کننده است.

وی درباره تقاضای احداث مجتمع‌های پتروشیمی در استان‌های کم آب و یا مناطقی که به محیط زیست صدمه می‌زند، گفت: جلوی تقاضا را نمی‌توانیم بگیریم اما تخصیص آب برای احداث هر واحد صنعتی در هر نقطه‌ای از جمله پتروشیمی را وزارت نیرو مشخص می‌کند، اگر مکان تعیین شده جنگل و یا مناطقی از این دست باشد کارگروه محیط زیست روی آن اعمال نظر می‌کند مثل قبل نقطه‌ای به موضوع نگاه نمی‌شود، کارگروهی که بر اساس قوانین بالادستی در دستگاه‌ها حضور دارند قطعا تحقیقات بیشتری به عمل می‌آورند بنابراین دلیلی ندارد که ما تحت تاثیر فشارهای بیرونی برای تخصیص آب قرار بگیریم.  

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران تاکید کرد: برای سدسازی نیز ما خودمان مشخص می‌کنیم که در چه جایی احداث شود و از سد احداث شده در فلان نقطه چه میزان آب به صنعتی که در منطقه وجود دارد تخصیص دهیم.

منبع: ایلنا

خواندن 293 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395