چهارشنبه, 27 تیر 1397 ساعت 20:02

آخرین اخطار مالیاتی به بانک‌هایی که اطلاعات مالی را نمی‌دهند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از ارسال آخرین اخطار کتبی به بانک‌ها و موسسه های اعتباری خبر داد که هنوز اطلاعات مورد نیاز را به این سازمان نفرستاده اند.

سازمان امور مالیاتی کشور امروز (چهارشنبه) این مطلب را در تارنمای خود منتشر کرد اما در آن به تاریخ پایان مهلت این موسسه ها و بانک ها یا نام و شمار آنها هیچ اشاره ای نشده است.
به نوشته این تارنما، «عباس بهزاد» ادامه داد: در صورت همکاری نکردن این بانک‌ها و موسسه های اعتباری تا مهلت تعیین شده، علیه آنها اعلام جرم می شود.
بهزاد گفت: این دادستانی درباره چند بانک و موسسه مالی و اعتباری که تاکنون همکاری لازم را نداشته اند، شفاف سازی لازم و اعلام اخطار کرده و آخرین اخطار را به صورت کتبی فرستاده است.
وی تصریح کرد: چنانچه این چند بانک و موسسه مالی و اعتباری تا پایان مهلت تعیین شده، بسته‎ اطلاعاتی خود را با هر بهانه ای به نظام مالیاتی کشور ارسال نکنند، این اقدام زمینه فرار مالیاتی و پولشویی را فراهم می‌کند و دادستانی انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی حسب وظیفه قانونی خود، ضمن استفاده از اهرم های حاکمیتی و اختیارات قانونی، در اجرای تبصره 2 ماده 274 قانون مالیات‌های مستقیم، علیه مدیران متخلف اعلام جرم می کند.
در اجرای ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم با هدف شفافیت اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، همه بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری موظفند اطلاعات مورد نیاز پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مودیان مالیاتی را به این سازمان ارایه کنند.
ماده 274 نیز به موارد جرم مالیاتی اشاره می کند که مرتکب یا مرتکبان، حسب مورد به مجازات های درجه شش محکوم می شوند. بر پایه تبصره دوم این ماده، اعلام جرایم و اقامه دعوا علیه مرتکبان نزد مراجع قضایی از طریق دادستانی انتظامی مالیاتی و سایر مراجع قانونی صورت می‌پذیرد.
منبع: ایرنا

خواندن 368 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395