چهارشنبه, 27 تیر 1397 ساعت 20:12

کرایه حمل نفتکش‌های جاده‌پیما 20 درصد افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نرخ کرایه حمل نفتکش‌های تحت پیمان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیش از 20 درصد افزایش یافت.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به مشکلات بخش حمل‌ونقل جاده‌ای فرآورده‌های نفتی که در خردادماه گریبانگیر این قشر شده بود، موضوع افزایش نرخ حمل کرایه بررسی شد که با موافقت وزیر نفت تصویب شد.
از آغاز امسال تا پایان خردادماه، به طور میانگین روزانه 85 میلیون و 100 هزار لیتر بنزین مصرف شد که در مقایسه با رقم 77 میلیون و 400 هزار لیتری مدت مشابه پارسال 10 درصد رشد کرد.
مجموع مصرف گازوییل غیرنیروگاهی نیز در خردادماه امسال، 2 میلیارد و 131 میلیون لیتر اعلام شد. در این مدت روزانه به طور میانگین، 68 میلیون و 800 هزار لیتر گازوییل به مصرف رسید.
حمل بنزین و گازوییل مصرفی از پالایشگاه ها و انبارهای ذخیره سازی به پمپ بنزین ها و جایگاه های عرضه سوخت بر عهده نفتکش های جاده پیماست.
در ماه های اخیر رانندگان حمل ونقل جاده ای نسبت به افزایش قیمت لوازم یدکی و لاستیک و کمی نرخ کرایه اعتراض کرده و دست از کار کشیدند اما با توجه به برگزاری نشست نمایندگان این تشکل صنفی با وزیر راه وشهرسازی در پنجم خردادماه امسال، درباره قیمت‌ها، چگونگی ارتباط با شرکت‌ها و اعلام بار، بحث‌ بارگیری در بنادر، تامین اجتماعی، نحوه تامین قطعات یدکی، لاستیک و مسائل مختلف دیگری مطرح شد و با افزایش نرخ کرایه در همه مسیرها از اول تیرماه امسال بین 16 تا 26 درصد موافقت شد.
منبع: ایرنا

خواندن 366 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395