شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 19:00

پکن علیه واشنگتن جنگ سرد راه انداخته است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

قائم‌مقام معاون آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفت تا جایی که به تصمیم‌های مهم سیاسی مربوط می‌شود، چین در پی آن است که کشورهای جهان در کنار پکن قرار گیرند و نه واشنگتن.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مایکل کالینز» قائم‌مقام معاون آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، در نشست امنیتی اسپن، گفت که چین در تلاش است تا جای آمریکا را به‌عنوان یک ابرقدرت جهانی بگیرد و علیه آمریکا جنگ سرد به راه انداخته است. 

کالینز روز گذشته -جمعه- گفت: «اساسا چین تلاش می‌کند جای آمریکا را به‌عنوان یک ابرقدرت جهانی بگیرد. آن‌چه اکنون از سوی آن‌ها علیه ما به راه افتاده جنگ سرد است.»

کالینز توضیح داد که منظورش از جنگ سرد استفاده چین از گذرگاه‌های قدرت، از جمله شیوه‌های غیرقانونی، است تا از نفوذ آمریکا در جهان جلوگیری کند. 

کالینز گفت تا جایی که به تصمیم‌های مهم سیاسی مربوط می‌شود، چین در پی آن است که کشورهای جهان در کنار پکن قرار گیرند و نه واشنگتن. 

با این وجود، مایکل کالینز تاکید کرد که چین نمی‌خواهد وارد جنگ علنی با آمریکا شود. 

وی اضافه کرد که این سیاست در دستور کار رهبری این کشور و حزب کمونیست قرار دارد. اشاره او به «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهوری چین، است. 

این مقام سیا گفت که در دوران زمامداری شی جین‌پینگ، جاه‌طلبی‌های چین برای رهبری جهان، رقابت با ایالات متحده و کاستن از تاثیر واشنگتن روند رو به رشدی داشته است. 

منبع: ایلنا

خواندن 260 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395