شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 21:00

افزایش تولید نفت در میدان یاران شمالی کلید خورد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برنامه نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان یاران شمالی با نصب نخستین پمپ درون چاهی (ESP) در چاه شماره ۱۴ این میدان نفتی مشترک کلید خورد.

  در مسیر نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی یاران شمالی که با افت تولید روبه‌رو شده است، نخستین ESP در چاه شماره ۱۴ این میدان نصب شده است و پیش‌بینی می‌شود طی ۱۰ روز آینده، چاه احیا و افزایش برداشت از آن امکان‌پذیر شود.

این برای نخستین بار است که پمپ درون‌چاهی در یکی از چاه‌های مناطق عملیاتی غرب کارون نصب می‌شود.

آرش باقرزاده، مجری طرح توسعه یاران شمالی می‌گوید: به منظور افزایش برداشت از این میدان، برای نصب پمپ‌های درون چاهی در ۱۰ حلقه چاه یاران شمالی تا پایان امسال برنامه‌ریزی شده است تا در مسیر جبران افت تولید این میدان گام برداشته شود.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی با ظرفیت تولید روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت ۲۷ آبان ماه سال ۹۵ افتتاح و پس از مدتی با افت تولید مواجه شد که به این منظور، استفاده از پمپ‌های درون‌چاهی برای افزایش مجدد تولید میدان در دستور کار قرار گرفته است.

میدان نفتی یاران شمالی در استان خوزستان و در فاصله تقریبی ۱۳۰ کیلومتری غرب شهر اهواز و در نزدیکی مرز ایران و عراق و در مجاورت تالاب هور‌الهویزه قرار گرفته است.

منبع: شانا

خواندن 230 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395