شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 15:00

فرآیند انتقال پایدار نفت خام در نفت و گاز غرب تسهیل شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب گفت: با تعمیر همه توربوپمپ‎های واحدهای عملیاتی این شرکت در سال گذشته، فرآیند انتقال پایدار نفت خام در مناطق عملیاتی نفت و گاز غرب تسهیل شده است.

به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، سعید ناصری‎پور در جلسه مجمع سالانه رسیدگی صاحبان سهام و صورت‎های مالی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۶ که با حضور اعضای هیئت مدیره این شرکت و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد، افزود: تعمیرات خط انتقال نفت از مرکز بهره‌برداری سرکان به تلمبه‌خانه برداسپی نیز به پایان رسیده که تداوم تولید را به دنبال دارد. همچنین توپک‌رانی هوشمند همه خطوط اصلی انتقال نفت و گاز این شرکت انجام شده است.

ناصری‎پور به همکاری با شرکت‌های ایرانی به‌منظور حمایت از ساخت داخل خبر داد و اظهار کرد: با توجه به این‌که بیش از ۳۰ نوع پمپ در تاسیسات این شرکت کاربرد دارد و بیشتر آنها خارجی است، با همکاری شرکت‌های ایرانی و انجام مهندسی معکوس،‌ همه مکانیکال سیل (نشت‌بند) مورد نیاز پمپ‌ها بومی‌سازی شد و به مرز خودکفایی رسیدیم.

وی گفت: هم اکنون روزانه بیش از ۷ میلیون مترمکعب گاز و ۷ هزار و ۵۰۰ بشکه میعانات گازی در میدان تنگ بیجار تولید می‌شود. سال گذشته این شرکت موفق شد ۹۷ درصد تولید تکلیفی نفت و ۱۱۸ درصد تولید تکلیفی گاز را محقق کند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، تولید روزانه نفت این شرکت را با احتساب نفت میدان آذر،  بیش از ۲۰۰ هزار بشکه اعلام کرد و افزود: امسال با رفع محدودیت‌های تولید نفت نمکی در بعضی واحدهای عملیاتی، برنامه تولید تکلیفی نفت را به‌طور صددرصدی محقق می‌کنیم.

وی با بیان این‌که پارسال بیش از ۷۰ درصد مشکلات رفاهی کارکنان این شرکت مرتفع شد،‌ تصریح کرد: هم‌اکنون استخرها و سالن‌های ورزشی شرکت و مناطق عملیاتی آن تعمیر شده و با تکمیل مجموعه ورزشی شهید برجوانی چشمه‌خوش در دو ماه آینده، مجتمع‌های ورزشی در مراکز بهره‌برداری نفت‌شهر، سرکان، دهلران و چشمه‌خوش مورد استفاده کارکنان قرار می‌گیرد. همچنین تا پایان امسال تعمیرات و تجهیز کمپ‌های عملیاتی به مرحله نهایی می‌رسد.

ناصری‎پور این را هم اضافه کرد که در سال مالی گذشته، عملکرد شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از نظر مالی، عملیاتی  و رفاهی مثبت بوده است، به‌طوری که طبق گزارش حسابرسی، تراز مالی شرکت مثبت اعلام شد.

منبع: شانا

خواندن 226 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395