شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 16:42

جمع‌آوری "داروی والزارتانِ(فشارخون) ۷ شرکت ایرانی" از بازار دارویی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان غذا و دارو از جمع‌آوری داروی رایج کنترل فشار خونِ ۷ شرکت ایرانی از بازار دارویی خبر داد.

کیانوش جهانپور (سخنگوی سازمان غذا و دارو) ، در رابطه با داروی والزارتان (داروی رایج برای کنترل فشار خون و پیشگیری از نارسایی قلبی) که از بازار ایران ریکال شده‌است، بیان داشت: ۱۷ شرکت تولیدکننده والزارتان در ایران هستند، هفت شرکت ماده اولیه خود را از شرکت چینی ژیجیانگ هواهای تامین کرده‌اند، از همین رو دستور ریکال و جمع‌آوری محصول والزارتان این هفت شرکت صادر شده است.

او تاکید کرد: والزارتان تولیدی این شرکت‌های دارویی از بازار دارویی جمع‌آوری و مرجوع خواهند شد، اما والزارتان تولیدی ۱۰ شرکت دیگر داخلی کماکان در بازار دارویی کشور موجود و در دسترس خواهد بود.

جهانپور درباره چرایی جمع‌آوری داروی این هفت شرکت گفت: ماده اولیه این دارو در این شرکت‌ها توسط شرکت چینی ژیجیانگ هواهای فارماکوتیکالز تامین شده است که بدلیل تغییر در فرایند تولید آن شرکت، یک ماده ناخالص اضافی دارد که می‌تواند مشکل‌ساز شود به همین خاطر در اروپا، آمریکا، بحرین و در ایران فراخوان جمع‌آوری داده شد، چرا که ماده اولیه را از این شرکت چینی خریداری می‌کردند و استفاده از این ماده اولیه در فرایند تولید دارو برای مصرف‌کننده عوارض دارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: هفت شرکت داروسازی ایرانی حکیم، جالینوس، داروپخش، ابوریحان، آوهسینا، پورسینا و دکتر عبیدی مشمول این فراخوان هستند و داروی والزارتان این شرکت‌های دارویی نباید مصرف شوند.

منبع: ایلنا

خواندن 302 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395