شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 16:44

روزانه 120 تن گوشت قرمز وارداتی در بازار توزیع می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مدیرکل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار،روزانه 120 تن گوشت قرمز با هدف تنظیم بازار وارد و در غرفه های سازمان میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب توزیع می شود.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمد رضا کلامی» اضافه کرد: واردات، ذخیره سازی و توزیع گوشت قرمز وارداتی با تمرکز بر تامین 30 درصد نیاز شهر تهران برای خارج کردن تقاضای بالای این شهر از بازار دام کشور و همچنین متعادل سازی نرخ دام زنده در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی، این طرح از طریق مباشران بخش خصوصی و با کمک شرکت پشتیبانی امور دام، سازمان های صنعت، ‌معدن و تجارت و همچنین سازمان های جهاد کشاورزی اجرا می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برای رسیدن گوشت قرمز تازه گوسفندی با قیمت ارزان به دست مصرف‌کنندگان، گوشت در دو قالب بسته‌بندی بهداشتی و فله عرضه می شود.
وی اضافه کرد: اکنون دولت 400 تومان یارانه در بخش تخصیص ارز واردات گوشت پرداخت می کند؛ درواقع هر دلار برای واردات گوشت، با نرخ سه هزار و 800 تومان به واردکنندگان عرضه می شود. علاوه بر این، دولت برای هر یک کیلوگرم گوشت قرمز، چهار هزار تومان یارانه پرداخت می کند.
«منصور پوریان» رئیس شورای تامین دام کشور پیش از این به ایرنا اعلام کرده بود: گوشت گرم گوسفندی با ارز دولتی برحسب نیاز بازار وارد و به طور مستقیم در اختیار شبکه توزیع قرار می گیرد.
به گفته وی، هرکیلوگرم شقه گوشت گرم گوسفندی استرالیایی با قیمت 30 هزار تومان و گوسفند اوراسیایی با قیمت 29 هزارتومان در بازار عرضه می شود و با وجود نوسان نرخ ارز تغییر قیمتی در این زمینه نداشته ایم.
پوریان در ارتباط با تخصیص ارز به واردکنندگان گوشت نیز گفت: برخی واردکنندگان گوشت گرم گوسفندی به دلیل تخلف، مشمول جریمه های سازمان تعزیرات شدند، زیرا بنا بود با دریافت ارز دولتی گوشت گرم به کشور وارد کنند در حالی که آن را صرف خرید گوشت منجمد کرده اند.
منبع: ایرنا

خواندن 231 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395