چهارشنبه, 03 مرداد 1397 ساعت 12:01

قیمت هر بند کاغذ تحریر ١٢٥ هزار تومان تعیین شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه کاغذ از تعیین قیمت فروش کاغذ در بازار داخلی براساس جلسه امروز این کارگروه خبر داد.

همایون امیرزاده گفت: به منظور تنظیم بازار کاغذ داخلی و با هدف شکستن حباب قیمت این کالا، جلسه کارگروه کاغذ با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان حمایت، بانک مرکزی، گمرک ایران و دست‌اندرکاران کاغذ و مقوا برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه قیمت فروش کاغذهای چاپ و تحریر (٧٠ گرم) بر اساس هر کیلو گرم ٥١هزار ریال تعیین شد. همچنین قیمت فروش کاغذ روزنامه هر کیلوگرم٤١هزار ریال تعیین شد.

امیرزاده ادامه داد: قیمت فروش کاغذهای بالکی(٦٠ گرم) نیز براساس هر کیلوگرم ٥١هزار ریال تعیین و  مقرر شد حداکثر قیمت فروش کاغذهای مربوطه موجود در انبار فروشنده براساس نرخ‌های کاغذهای چاپ و تحریر، روزنامه و بالکی باشد.

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه کاغذ افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه محموله‌های یاد شده ترخیص و در انبار و بازار موجود است و از آنجا که کاغذهای مزبور براساس نرخ ارز رسمی دولتی وارد شده، چنانچه براساس اسناد و مدارک مثبته که توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد بررسی و تعیین قیمت قرار می‌گیرد، مشمول پرداخت مابه التفاوت شود، اقدامات قانونی صورت پذیرد.

این جلسه با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت،آموزش و پرورش و مدیرکل سازمان حمایت، بانک مرکزی، گمرک ایران و نمایندگان انجمن واردکنندگان کاغذ و مقواو سلولز ایران، نماینده مصرف‌کنندگان کاغذ در حوزه صنعت چاپ و شرکت تعاونی مطبوعات ایران و نمایندگان ناشران، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.

منبع: ایلنا

خواندن 418 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395