پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 03:00

قیمت کاغذ در فضای نشر و مطبوعات مشخص تعیین شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دیروز در جلسه‌ای که در کارگروه کاغذ داشتیم، قیمت کاغذ در فضای نشر و مطبوعات تعیین شد که در فضای نشر، بندی ۱۲۵ هزار تومان باشد و در فضای مطبوعات کیلویی چهار هزار و ۱۰ تومان باشد که اگر بیش از این قیمت عرضه شد نیز سازمان حمایت تعهد داد که با آن برخورد جدی کند.

سیدعباس صالحی در پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، درخصوص برنامه‌‌‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه فرانکفورت گفت: سال گذشته اخطار و توجهی را مسئولان نمایشگاه ایران به مسئولان نمایشگاه فرانکفورت برای فراهم کردن بیشتر امنیت نمایشگاه کتاب دادند. آنها نیز تعهداتی را به عنوان مسئولان نمایشگاه دادند و امسال هم تعهد دادند که این مراقبت را داشته باشند.

وی درخصوص اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با شرکت‌‌‌هایی که با دریافت ارز اختصاصی برای وارد کردن کاغذ این کار را به شکل دیگری انجام داده و مشکلاتی را برای رسانه‌‌های مکتوب به وجود آورده‌اند، اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول پیگیری‌‌کننده این موضوع نیست و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان باید این موضوع را پیگیری کند. 

این عضو دولت تدبیر و امید ادامه داد: نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت در این زمینه نوشتم که بخشی از کاغذ وارد شده به خوبی در فضای بازار توزیع نشده است. آقای شریعتمداری در پاسخ به این نامه نوشتند در سه ماهه اول بیش از ۱۰ هزار بازرسی داشتیم که در هفتصد مورد تخلف گزارش شده که حدود ۱۰ میلیارد تومان ارزش آنان بوده است.

صالحی با بیان اینکه دیروز در جلسه‌ای که در کارگروه کاغذ داشتیم، قیمت کاغذ در فضای نشر و مطبوعات تعیین شد،‌ تصریح کرد: قرار شد کاغذ در فضای نشر، بندی ۱۲۵ هزار تومان باشد و در فضای مطبوعات کیلویی چهار هزار و ۱۰ تومان باشد که اگر بیش از این قیمت عرضه شد نیز  سازمان حمایت تعهد داد که با آن برخورد جدی کند.

منبع: ایلنا

خواندن 456 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395