سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 20:00

تحقق ۱۰۱ درصدی تولید نفت مارون در بهار امسال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون عملکرد ۳ ماه نخست امسال این شرکت را تشریح کرد و از تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت در این مدت خبر داد.

  به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، جهانگیر پورهنگ گفت: با تولید روزانه بیش از ۵۶۳ هزار بشکه نفت خام، میانگین تولید این شرکت در فصل بهار بیش از ۱۰۱ درصد تحقق یافت.

وی افزود: در دوره مورد بررسی، روزانه ۶۰ هزار و ۶۶۸ بشکه پساب حاصل از فرآیند نمک‎زدایی به چاه‎های دفعی تزریق شد که به عبارتی می‎توان گفت این کمیت، معادل ۹۹ درصد این پساب‎ها بوده و اقدامی در مسیر صیانت از محیط زیست است.

پورهنگ به استحصال نفت با استفاده از دستگاه‎های تفکیک‎گر و فرآورش سیار نفت اشاره و اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال، با استفاده از سیستم MOS و MOT، سی و چهار هزار و ۴۷۵ بشکه نفت استحصال و به چرخه تولید بازگردانده شد.

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون به همکاری سازندگان داخلی برای ساخت تجهیزات مورد نیاز اشاره و تصریح کرد: با توجه به ۸۴ مورد درخواست، هزار و ۱۷۹ قطعه مورد نیاز تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی، با هزینه‎ای بیش از ۸ میلیارد ریال ساخته شد.

وی درباره مهم‌ترین اقدام به منظور حفاظت از خطوط لوله انتقالی و تأسیسات شرکت گفت: در بخش بازرسی فنی و خوردگی فلزات در مدت یادشده، ۱۲هزار و ۵۰۷ موضع از تسهیلات سرچاهی، خطوط لوله، لوله‎کشی‎های فرآیندی کارخانه‎ها، شیرگاه‎ها و مخازن، ضخامت‌سنجی شد که در مقایسه با ۷ هزار و ۴۲۳ موضع ضخامت‌سنجی شده در مدت مشابه سال گذشته، ۶۸,۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون، تولید صیانتی نفت خام با رعایت الزامات زیست‎ محیطی را وظیفه اصلی این شرکت دانست و ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال، با وجود تداوم گرمای هوا و شرایط خاص اقتصادی، تولید طبق برنامه و حتی فراتر از آن تحقق یابد.

منبع: شانا

خواندن 162 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395