یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 12:24

سال گذشته ۱۲۰۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

صادق نجفی از بازگشت ۱۲۰۰ کارخانه به چرخه تولید خبر داد. این درحالی‌ست که براساس تعریف وزارت صنایع و معادن و وزارت جهاد کشاورزی، بنگاه های کوچک و متوسط، واحدهای صنعتی و خدماتی هستند که کمتر از ۵۰ نفر کارگر دارند.

 صادق نجفی (معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت) از بازگشت ۱۲۰۰ واحد به چرخه تولید خبر داد و گفت: حدود ۸۱ هزار واحد از صنایع کشور، صنایع کوچک و متوسط هستند که حدود ۴۱ هزار واحد از این میزان در داخل شهرک‌ها و نواحی مستقر هستند. از این تعداد حدود ۸ هزار واحد از سنوات گذشته تا به امروز به دلایل مختلف ازجمله کمبود نقدینگی، اختلاف شرکاء، خارج شدن طرح از توجیه اقتصادی و فنی، عدم مدیریت در حوزه‌های فنی، مالی، تولید و ...دچار رکود شده‌اند.

وی ادامه داد: اما این سازمان به طرق مختلف ازجمله واگذاری به متقاضیان جدید سرمایه‌گذاری، پیگیری از بانک‌ها جهت راه‌اندازی واحدهای در اختیار، رفع مشکلات واحدها و نسبت به بازفعال سازی آنها اقدام می‌کند. در ضمن این سازمان در سال ۹۶ حدودا۱۲۰۰ واحد راکد را مجدد با پیگیری‌های به عمل آمده به چرخه تولید بازگردانیده است.

منبع: ایلنا

خواندن 239 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395