شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 09:10

اصلی‌ترین مسئله در ۲۰ سال آینده ایران بازآفرینی شهری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اصلی‌ترین مرحله در ۲۰ سال آینده ایران بازآفرینی شهری خواهد بود، تاکید کرد: اگر به این مسئله پرداخته نشود این بیماری و گرفتاری تعمیم پیدا می‌کند.

جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان سمنان در استانداری آن شهر به ریاست عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و با حضور شهاب‌الدین چاووشی استاندار سمنان، هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه به تشریح سیاست‌های طرح جامع بازآفرینی ملی پرداخت و مزایای اجرای برنامه محله محوری و معایب عدم توجه به بافت‌های میانی شهری را تشریح کرد.

آخوندی در این جلسه، گفت: اصلی‌ترین مسئله در ۲۰ سال آینده ایران بازآفرینی شهری خواهد بود که اگر به آن پرداخته نشود این بیماری و گرفتاری تعمیق پیدا می‌کند. به طوریکه هرچه به حاشیه برویم گرفتاری در بافت میانی شهر بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به گزارش ارایه شده در حوزه ایمین راه و راهداری، اظهار داشت: پیشنهاد افزایش توقفگاه‌‌‌‌‌های راهی، مورد استقبال وزارت راه و شهرسازی است. با توجه به درآمدزایی آنها می‌توان اراضی مورد نیاز را تامین کرد. البته به شرطی که از داخل استان سرمایه‌گذاران آن معرفی شوند.

منبع: ایلنا

خواندن 123 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395