دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 11:17

برنامه‌های ریاضتی عمران خان برای "پاکستان نوین"

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نخست وزیر جدید پاکستان از ثروتمندان خواست تا مالیات بپردازند و گفت که کشور باید ریاضت را برای کاهش بدهی‌ها آغاز کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این درخواست‌ها از سوی عمران خان، نخست وزیر پاکستان با آغاز فروش یگانی از خودروهای ضد گلوله دفتر نخست وزیری همراه خواهد بود.

وی در نخستین سخنرانی خود به دیدگاهش برای "پاکستان نوین" اشاره و بر ضرورت تغییر در کشور به وسیله ارائه یک سیستم رفاهی اسلامی، کاهش فقر و کاستن از سطح بدهی‌ها تاکید کرد.

وی ادامه داد:‌ ما عادت کرده‌ایم تا با وام و کمک گرفتن از سایر کشورها زندگی کنیم. دورنمای هیچ کشوری چنین نیست. یک کشور باید روی پاهای خود بایستد.

نخست وزیر جدید پاکستان با انتقاد از زندگی اشرافی و دوران استعماری سیاستمداران حاکم، اعلام کرد که به جای زندگی در اقامتگاه نخست وزیری، در یک ساختمان سه اتاق خوابه کوچک زندگی می‌کند.

وی همچنین گفته که به جای استفاده از ۵۲۴ خدمتکار که برای نخست وزیر فعال هستند، تنها از دو نفر استفاده می‌کند و گفته که قصد دارد تا یگان خودروهای ضد گلوله را برای جبران کسری خزانه بفروشد.

عمران خان ادامه داد: من می‌خواهم به مردم بگویم که می‌خواهم زندگی ساده‌ای در پیش بگیرم و پول ذخیره کنم. از ثروتمندان می‌خواهم تا مالیات بدهند. فکر کنید که این جهاد در راه خداست و شما باید این کار را برای بهتر شدن کشورتان انجام دهید.

وی همچنین به این مساله اشاره کرد که پاکستان با تاثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی در خطر بسیار بزرگی قرار دارد و قول داد تا نرخ مرگ و میر مادران و نوزدان در پاکستان را که بالاترین در جهان است،‌ کاهش دهد.

نخست وزیر پاکستان همچنین بر ضرورت کمک به ۲۲.۸ میلیون کودک بازمانده از تحصیل در پاکستان اشاره کرد که نرخ سواد در آن حدود ۴۰ درصد است.

وی دیروز کابینه ۲۱ عضوی خود را اعلام کرد که بیشترین آنها از سیاستمداران متخصص و با تجربه هستند.

منبع: ایسنا

خواندن 154 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395