شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 10:11

نظام پرداخت کارکنان و سن مدیران اصلاح می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس امور مدیریت عملکرد و ارتقاء فرهنگ سازمانی در سازمان امور اداری و استخدامی گفت: اصلاح نظام پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت و کاهش هشت درصدی سن مدیران یکی از اقدامات مهم برنامه دوم اصلاح نظام اداری است.

«علاء الدین رفیع زاده» افزود: در آخرین جلسه شورای عالی اداری چند مصوبه داشتیم و دومین برنامه جامع اصلاح نظام اداری یکی از آنها بود که به تصویب شورای عالی اداری رسید. 
وی یادآور شد: با روی کار آمدن دولت یازدهم، نقشه اصلاح نظام اداری تدوین و در شورای عالی اداری مصوب و در این مسیر یک برنامه عملیاتی سه ساله تصویب شد که از سال 1393 تا 1396 ادامه داشت. 
رئیس امور مدیریت عملکرد و ارتقاء فرهنگ سازمانی افزود: با توجه به ارزیابی ها از برنامه نخست و اخذ نظر صاحبنظران و دستگاه های اجرایی، دور دوم نقشه اصلاح نظام اداری تدوین شد تا بتوانیم در پایان دولت دوازدهم مسیر اصلاح نظام اداری را تسریع و تکمیل کنیم. 
رفیع زاده اضافه کرد: با اجرای کامل برخی از برنامه در دور اول، برنامه هایی که روند اجرایی مناسبی داشت مانند فرآیندهای ارائه خدمات به دستگاه های اجرایی ابقا شد. 
وی ادامه داد: برنامه شفافیت و پاسخگویی و ارتقای بهره وری 2 برنامه جدیدی است که به برنامه های پیشین اضافه و در مجموع 10 برنامه تصویب شد تا پس از ابلاغ و تعیین سهم دستگاه ها برای تحقق اهداف مشخص شده روند اجرایی آن تا سال آینده دنبال شود. 
رئیس امور مدیریت عملکرد و ارتقاء فرهنگ سازمانی ادامه داد: اصلاح نظام پرداخت حقوق و مزایا به گونه ای که اختلاف بین حقوق و مزایای کارکنان در مشاغل و شرایط مشابه برطرف شود همچنین طراحی و استقرار سامانه حقوق و مزایای پرداختی کارکنان دولتی از دیگر اقدامات اساسی در دومین دوره برنامه اصلاح نظام پرداخت است. 
وی افزود: برقراری عدالت در نظام پرداخت و متناسب سازی دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران با شاغلان، از اقدامات اساسی است که در برنامه چهارم مدیریت سرمایه انسانی دنبال می کنیم. 
رفیع زاده افزود: کاهش هشت درصدی سن مدیران تا پایان دومین برنامه جامع اصلاح نظام اداری (سال 1399) و توجه به مدیران زن و افزایش نسبت آن به کل مدیران و رساندن آن به حداقل 30 درصد، از دیگر مصوبه های این برنامه است. 
به گفته وی، اکنون نسبت مدیران زن نسبت به مرد 22 درصد است. 
منبع: ایرنا

خواندن 411 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395