یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 12:14

برخی مردم دارو انبار می‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس هیات مدیره سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: برخی مردم با نگرانی بی جا در خانه دارو انبار می‌کنند در حالی که هیچ مشکل جدی و بحرانی در حوزه تامین دارو در کشور وجود ندارد و هلال احمر نیز داروهای مورد نیاز یکسال داروخانه هایش را دپو کرده است.

حمید اسماعیلی افزود: بحرانی در حوزه تامین دارو وجود ندارد و در صورت مدیریت صحیح می توانیم از تحریم ها عبور کنیم.
وی افزود: اکنون مردم به دلیل شرایط روانی دارو مورد نیازشان را دپو می کنند که واقعا نیازی به این کار نیست؛ مسئولان مربوط به حوزه دارو اقدامات لازم را برای تأمین به موقع داروی مورد نیاز بیماران انجام می دهند..
این مسئول در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اشاره به تامین دارو در زمان جنگ تحمیلی گفت: شرایط آن زمان خیلی بدتر از حالا بود ولی با رفتارهای مدیریتی از مشکلات عبور کردیم.
اسماعیلی درباره برنامه های هلال احمر برای تامین داروهای داروخانه ها گفت: هم اکنون هلال احمر داروهای مورد نیاز یک سال داروخانه هایش را دپو کرده و با هماهنگی وزارت بهداشت برای تامین دارو های مورد نیاز اقدام می کند.
وی افزود: از امروز در داروخانه تک نسخه ای هلال احمر به منظور تکریم ارباب رجوع اقداماتی انجام داده ایم که زمان دریافت خدمات کوتاه شود و مراجعه کنندگان بتوانند در زمان کمتری داروهایشان را دریافت کنند.
اسماعیلی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در پاره ای از مواقع سامانه 190 وزارت بهداشت موجود بودن دارویی را در داروخانه هلال احمر اعلام می کند ولی بیمار پس از مراجعه به داروخانه با نبود دارو مواجه می شود، گفت: ممکن است صبح دارویی به تعداد محدود موجود باشد ولی عصر همان روز آن دارو در داروخانه تمام شده باشد. این مشکلات درخصوص دارو می تواند با اجرای طرح نسخه الکترونیک دارو برطرف شود.
وی اضافه کرد: هلال احمر مسئولیتی درباره کمبود دارو ندارد. تصمیم ها برای تامین دارو در وزارت بهداشت و سازمان غذا دارو اتخاذ می شود.
اسماعیلی افزود: هلال احمر با هماهنگی وزارت بهداشت داروهای بیماران خاص، شیمی درمانی و پیوندی را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد و بیشتر این داروها را از تولید کنندگان داخلی تهیه می کند.
به گفته وی فقط 5 تا 10 درصد داروهای موجود در داروخانه های هلال احمر خارجی است و وارد می شود.
داروخانه های مرکزی هلال احمر، فوق تخصصی (تک نسخه ای)، مرکزی شماره دو تهرانپارس و جزیره کیش تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر فعال هستند و خدمات دارویی را به مراجعان ارائه می کنند.
منبع: ایرنا

خواندن 523 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395